přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, The Document Foundation založí právnickou osobu

The Document Foundation založí právnickou osobu

Nezisková organizace The Document Foundation, zabývající se především vývojem kancelářského balíku LibreOffice, zatím právně vůbec neexistuje. Shání proto 50 tisíc EUR na založení nadace se sídlem v Německu.


Nezisková organizace The Document Foundation byla založena jako seskupení zaměřené hlavně na vývoj kancelářského balíku LibreOffice (který vznikl jako „skutečně svobodná“ alternativa OpenOffice.org). Ovšem to „založeno“ znamená v tomto případě pouze faktickou existenci, nikoli existenci podle práva. The Document Foundation tedy nemůže svým jménem provádět žádné právní úkony, například přijímat dary a objednávat služby; zatím ji v tomto ohledu zastupuje OpenOffice.org Deutschland e.V.

Podle Floriana Effenbergera, zakladatele The Document Foundation, se tedy nyní připravuje založení právnické osoby, která by aktivity The Document Foundation zaštiťovala. Jako obecně nejvýhodnější se jeví založení nadace se sídlem v Německu (přesný německý název právní formy: Stiftung). Proto je nyní potřeba získat 50 000 EUR jako základní kapitál – v současné době je k dispozici již 15 % této sumy. Pokud by se nepodařilo sehnat potřebné prostředky do 21. března 2011, byla by právnická osoba založena jinde, například ve Velké Británii.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog