přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Linux

Linus Torvalds se vyjádřil na téma zvyšování bezpečnosti poté, co snaha opravit zranitelnost rozbila linuxové jádro.


„Otec Linuxu“ Linus Torvalds se před týdnem ostře vyjádřil o některých bezpečnostních specialistech poté, co ve snaze opravit zranitelnost v linuxovém jádře způsobili funkční problémy. Nyní své tehdejší vyjádření podrobněji rozvedl. Sice souhlasí s tím, že je dobrý nápad mít v jádře bezpečnost řešenu na více úrovních, některé způsoby implementace se mu ale nelíbí – zvláště když rozbíjejí kód jádra a obtěžují uživateli i vývojáře narušením funkčnosti systému.

„'Neškodit' by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti,“ řekl Torvalds. „Stále hleďte na koncovku a na to, že tohle je jen první krok. Nesmíte s..t uživatele, nesmíte s..t vývojáře. Protože nakonec na těchto uživatelích opravdu záleží. Bez těchto uživatelů může být váš systém 'bezpečný', ale veškerá vaše práce na bezpečnosti by byla jen masturbace. Nedělali byste nakonec nic užitečného.“

Postoj, že „záleží jen na bezpečnosti a na ničem jiném,“ považuje za zcestný. Lepší je podle něj (bezpečnostní) chybu jen nahlásit, než sestřelovat uživatelský proces. „Jako vývojář chci to hlášení [chyby]. Ale když sestřelíte uživatelský program v procesu, je méně pravděpodobné, že hlášení dostanu, protože skrytý přístup byl nejpravděpodobněji ve skutečně vzácných a obludných případech nebo už jsme ho dříve našli. V jádře je například vysoce pravděpodobné, že je to v ovladači.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos