přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Linux

Linus Torvalds se vyjádřil na téma zvyšování bezpečnosti poté, co snaha opravit zranitelnost rozbila linuxové jádro.


„Otec Linuxu“ Linus Torvalds se před týdnem ostře vyjádřil o některých bezpečnostních specialistech poté, co ve snaze opravit zranitelnost v linuxovém jádře způsobili funkční problémy. Nyní své tehdejší vyjádření podrobněji rozvedl. Sice souhlasí s tím, že je dobrý nápad mít v jádře bezpečnost řešenu na více úrovních, některé způsoby implementace se mu ale nelíbí – zvláště když rozbíjejí kód jádra a obtěžují uživateli i vývojáře narušením funkčnosti systému.

„'Neškodit' by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti,“ řekl Torvalds. „Stále hleďte na koncovku a na to, že tohle je jen první krok. Nesmíte s..t uživatele, nesmíte s..t vývojáře. Protože nakonec na těchto uživatelích opravdu záleží. Bez těchto uživatelů může být váš systém 'bezpečný', ale veškerá vaše práce na bezpečnosti by byla jen masturbace. Nedělali byste nakonec nic užitečného.“

Postoj, že „záleží jen na bezpečnosti a na ničem jiném,“ považuje za zcestný. Lepší je podle něj (bezpečnostní) chybu jen nahlásit, než sestřelovat uživatelský proces. „Jako vývojář chci to hlášení [chyby]. Ale když sestřelíte uživatelský program v procesu, je méně pravděpodobné, že hlášení dostanu, protože skrytý přístup byl nejpravděpodobněji ve skutečně vzácných a obludných případech nebo už jsme ho dříve našli. V jádře je například vysoce pravděpodobné, že je to v ovladači.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...