přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Torvalds: „Neškodit“ by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti

Linux

Linus Torvalds se vyjádřil na téma zvyšování bezpečnosti poté, co snaha opravit zranitelnost rozbila linuxové jádro.


„Otec Linuxu“ Linus Torvalds se před týdnem ostře vyjádřil o některých bezpečnostních specialistech poté, co ve snaze opravit zranitelnost v linuxovém jádře způsobili funkční problémy. Nyní své tehdejší vyjádření podrobněji rozvedl. Sice souhlasí s tím, že je dobrý nápad mít v jádře bezpečnost řešenu na více úrovních, některé způsoby implementace se mu ale nelíbí – zvláště když rozbíjejí kód jádra a obtěžují uživateli i vývojáře narušením funkčnosti systému.

„'Neškodit' by mělo být mantrou pro jakékoliv nové zvyšování bezpečnosti,“ řekl Torvalds. „Stále hleďte na koncovku a na to, že tohle je jen první krok. Nesmíte s..t uživatele, nesmíte s..t vývojáře. Protože nakonec na těchto uživatelích opravdu záleží. Bez těchto uživatelů může být váš systém 'bezpečný', ale veškerá vaše práce na bezpečnosti by byla jen masturbace. Nedělali byste nakonec nic užitečného.“

Postoj, že „záleží jen na bezpečnosti a na ničem jiném,“ považuje za zcestný. Lepší je podle něj (bezpečnostní) chybu jen nahlásit, než sestřelovat uživatelský proces. „Jako vývojář chci to hlášení [chyby]. Ale když sestřelíte uživatelský program v procesu, je méně pravděpodobné, že hlášení dostanu, protože skrytý přístup byl nejpravděpodobněji ve skutečně vzácných a obludných případech nebo už jsme ho dříve našli. V jádře je například vysoce pravděpodobné, že je to v ovladači.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »