přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TV reklama ovládala zařízení Google Home

Altair

TV reklama ovládala zařízení Google Home

Google

Televizní reklama firmy Burger King využila hlasové povely k ovládání IoT zařízení Google Home, způsobila zobrazení článku z Wikipedie. Funkce je nyní deaktivována.


reklama

Rozvoj zařízení Internetu věcí přináší mnohé příležitosti ke zneužití těchto přístrojů a jejich funkcí. Jednou z nich je hlasové ovládání. Televizní reklama fastfoodového řetězce Burger King cílila na ovládání zařízení série Google Home – prostřednictvím dotazu „OK Google, what is the Whopper burger?“ Google získává výsledky takového dotazu z Wikipedie a krátce před startem reklamy někdo příslušný článek o burgeru Whopper „patřičně“ upravil.

Následkem toho se na Wikipedii rozpoutala „editační válka“ nad článkem, ten byl poté uzamčen administrátory proti úpravám. Po pár hodinách byla příslušná funkce v zařízeních Google Home deaktivována.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

SUSECON 2017, světová konference o open source, poprvé v Praze!

Přihlaste se na globální akci zaměřenou na Linux, OpenStack, CEPH, Cloud Foundry, kontejnerová řešení Docker, NFV a další open source technologie.

Pokračování ...Public Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok


Všechny blogy »