přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TV reklama ovládala zařízení Google Home

Veeam

TV reklama ovládala zařízení Google Home

Google

Televizní reklama firmy Burger King využila hlasové povely k ovládání IoT zařízení Google Home, způsobila zobrazení článku z Wikipedie. Funkce je nyní deaktivována.


reklama

Rozvoj zařízení Internetu věcí přináší mnohé příležitosti ke zneužití těchto přístrojů a jejich funkcí. Jednou z nich je hlasové ovládání. Televizní reklama fastfoodového řetězce Burger King cílila na ovládání zařízení série Google Home – prostřednictvím dotazu „OK Google, what is the Whopper burger?“ Google získává výsledky takového dotazu z Wikipedie a krátce před startem reklamy někdo příslušný článek o burgeru Whopper „patřičně“ upravil.

Následkem toho se na Wikipedii rozpoutala „editační válka“ nad článkem, ten byl poté uzamčen administrátory proti úpravám. Po pár hodinách byla příslušná funkce v zařízeních Google Home deaktivována.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog