přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TV reklama ovládala zařízení Google Home

PointX - news (2016)

TV reklama ovládala zařízení Google Home

Google

Televizní reklama firmy Burger King využila hlasové povely k ovládání IoT zařízení Google Home, způsobila zobrazení článku z Wikipedie. Funkce je nyní deaktivována.


reklama

Rozvoj zařízení Internetu věcí přináší mnohé příležitosti ke zneužití těchto přístrojů a jejich funkcí. Jednou z nich je hlasové ovládání. Televizní reklama fastfoodového řetězce Burger King cílila na ovládání zařízení série Google Home – prostřednictvím dotazu „OK Google, what is the Whopper burger?“ Google získává výsledky takového dotazu z Wikipedie a krátce před startem reklamy někdo příslušný článek o burgeru Whopper „patřičně“ upravil.

Následkem toho se na Wikipedii rozpoutala „editační válka“ nad článkem, ten byl poté uzamčen administrátory proti úpravám. Po pár hodinách byla příslušná funkce v zařízeních Google Home deaktivována.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...