přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu zvolna opustí 32bitovou verzi

Ubuntu zvolna opustí 32bitovou verzi

Ubuntu

V rámci probíhajícího Ubuntu Online Summitu se diskutovalo o pozvolném opuštění 32bitové verze Ubuntu. Naposledy bychom se s ní mohli setkat u 16.04 LTS.


V těchto dnech (konkrétně 12.–14. listopadu) probíhá Ubuntu Online Summit, kde se řeší různé záležitosti týkající se distribuce Ubuntu. Jednou z diskutovaných otázek bylo opuštění 32bitové verze. Není to samozřejmě poprvé, kdy byla tato záležitost na pořadu dne. Již v říjnu plánoval Bryan Quigley navrhnout ukončení podpory 32bitové architektury s verzí 16.04.

Je samozřejmě řeč o architektuře x86, tedy procesorech Intel a kompatibilních. Architektury ARM by se to týkat nemělo, tam je naopak 64 bitů relativně novou věcí.

Ukončení podpory by se týkalo instalačních obrazů a balíčků. Naopak běh 32bitových aplikací by zůstal i nadále podporován. Z konverzace na toto téma je k dispozici videozáznam. Nedávno provedený test ukázal, že na moderním hardwaru je 64bitová verze Ubuntu téměř vždy výrazně rychlejší než verze 32bitová.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station