přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Uživatele sítě Tor lze sledovat pomocí ultrazvuku

Axis Talk 2021

Uživatele sítě Tor lze sledovat pomocí ultrazvuku

Tor

Vědci ukázali, jak lze využít ultrazvuk ke sledování uživatelů sítě Tor. Metoda se označuje jako ultrasound cross-device tracking (uXDT).


Na konferenci Black Hat Europe 2016 a na 33. Chaos Communication Congressu ukázal tým vědců, jak lze využít ultrazvuk ke sledování uživatelů sítě Tor. Metoda, která se označuje jako ultrasound cross-device tracking (uXDT; česky ultrazvukové sledování napříč zařízeními), se začala používat v roce 2014 v reklamních systémech a spočívá v tom, že se generuje neslyšitelný (ultrazvukový) signál, který je zachycen jiným zařízením.

Může to fungovat například tak, že si někdo nainstaluje do telefonu aplikaci nějaké firmy. Aplikace odposlouchává přes mikrofon a komunikuje se serverem firmy. Pokud se telefon dostane do blízkosti reklamního panelu (nebo si uživatel otevře web firmy, klidně i s vymazanými cookies atd.), reklamní systém se to dozví a zobrazí uživateli personalizovanou reklamu.

Metoda funguje i přes síť Tor, samozřejmě jen za jistých okolností (je čím generovat ultrazvuk a je možnost ho zachytit a zpracovat). Lze tak deanonymizovat a sledovat uživatele připojeného přes tuto síť – ať už k jakýmkoli účelům (dobrým i špatným). Vědci vyvinuli i plugin pro prohlížeč Chrome, který ze zvuku odfiltrovává ultrazvukovou složku.

Nahoru

Příspěvky

Uživatele sítě Tor lze sledovat pomocí ultrazvuku
tor 7. 01. 2017, 11:30:06
Odpovědět  Odkaz 
Kdyz nebude mit webova stranka skrz prohlizec pristup k reproduktorum/mikrofonu v danem zarizeni, je to relativne vpohode? Nejlip i s vypnutym javascriptem a blokovanim prvku stranek, ktery se pouzivaji pro reklamy?
Lukáš Jelínek Re: Uživatele sítě Tor lze sledovat pomocí ultrazvuku
Lukáš Jelínek 7. 01. 2017, 12:51:06
Odpovědět  Odkaz 
Ano

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021