přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Větší bezpečnost obsahu domén v zóně .cz

Alvao

Větší bezpečnost obsahu domén v zóně .cz

Bezpečnostní tým CZ.NIC-CSIRT pomohl očistit českou národní doménu od velké části malwaru.


Kromě českého národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ existuje v rámci CZ.NIC také tým CZ.NIC-CSIRT, který se zabývá bezpečností v české národní doméně (.cz). Kromě jiného provozuje software, který umožňuje získávat z veřejných zdrojů informace o doménách, kde se vyskytuje škodlivý software (malware). Vlastníci domén jsou informováni e-mailem a tým jim je schopen poradit ohledně likvidace malwaru.

Bylo již detekováno 800 domén 2. úrovně s takovýmto obsahem, z nich už bylo přes 280 vyčištěno. V některých případech bylo „zamoření“ masivní, v případě jednoho freehostingu bylo zneužito více než 1100 domén 3. úrovně. U programu, který zajišťuje sběr dat, bude otevřen zdrojový kód, aby ho mohly (se svým individuálním nastavením) využívat i správci jiných TLD po světě. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao