přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vylepšete si svou Fedoru

Vylepšete si svou Fedoru

Fedora

Pokud jste si nainstalovali distribuci Fedora, například v nedávno vydané nejnovější verzi, můžete si ji ještě o něco vylepšit k obrazu svému.


Přibližně před třemi týdny vyšla nová verze 22 linuxové distribuce Fedora. Přestože je to distribuce „ve své třídě“ kvalitní a dlouhodobě osvědčená, leckdo může mít potřebu si ji ještě o něco vylepšit, například si do ní přidat software, který tam z různých důvodů chybí.

Na serveru Phoronix vyšel článek s návody na vylepšení Fedory. Dozvíte se například, jak doinstalovat různé multimediální kodeky, přidat software související se spotřebou a teplotou, zprovoznit komprimovaný odkládací prostor (zswap) nebo vylepšit práci s disky SSD.

Nahoru

Příspěvky

Vylepšete si svou Fedoru
Unkown linux user 18. 06. 2015, 08:51:48
Odpovědět  Odkaz 
Chtělo by to kernel max 3.18.* jelikož ovladač na mou síťovou kartu vyšší nepodporuje :D
Jiří Eischmann Re: Vylepšete si svou Fedoru
Jiří Eischmann 18. 06. 2015, 10:32:34
Odpovědět  Odkaz 
Není, problém stačí si najít na http://koji.fedoraproject.org/, stáhnout a nainstalovat. Balíčky kernelu nemají vnější závislosti, takže většinou pěkně fungují i starší kernely v aktuální Fedoře a naopak.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog