přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výrazně sílí mobilní malware

Výrazně sílí mobilní malware

Hrozba

Podle zjištění firmy Check Point výrazně sílí mobilní malware. Mobilní rootkit HummingBad se v březnu dostal na šesté místo mezi všemi škodlivými softwary.


Firma Check Point na zákaznické konferenci Check Point Experience informovala o svých zjištěních ohledně stavu malwaru. V posledních měsících zaznamenává výrazné posilování malwaru na mobilních zařízeních. Nejvýraznější pozici má komplexní rootkit HummingBad, jenž se letos v únoru objevil v první desítce nejrozšířenějšího malwaru, v březnu pak byl už na šestém místě. Z desktopových škodlivých programů v březnu vedl dobře známý Conficker, na druhé pozici Sality a třetí Cutwail. Mezi mobilními se za již zmíněným HummingBad umístily AndroRAT a Iop.

Všechny tři škodlivé programy pro desktop fungují jen v systému Microsoft Windows, všechny mobilní v systému Android. AndroRAT není ve své podstatě malware (je to nástroj pro vzdálený přístup), ale je velmi zhusta zneužíván ke škodlivé činnosti.

„Po překvapivém únorovém umístění mobilního malwaru HummingBad v Top 10 všech malwarových rodin pokračuje růst těchto útoků i v březnu. Skutečnost, že tato dříve neznámá hrozba je již v první desítce světových malwarových rodin za celé první čtvrtletí roku 2016 ukazuje, jak reálné a rychlé nebezpečí je nárůst mobilního malwaru. Závislost organizací na mobilních zařízeních roste každým dnem, ale mobilní bezpečnost i nadále zaostává za zabezpečením sítí. Dnes je ještě důležitější než kdykoli dříve používat účinnou ochranu podnikových mobilních zařízení,“ říká Nathan Shuchami, ředitel prevence hrozeb ve společnosti Check Point.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog