přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Windows Subsystem for Linux umožňuje maskovat malware

Control

Windows Subsystem for Linux umožňuje maskovat malware

Microsoft

Windows Subsystem for Linux v systému Windows 10 umožňuje pomocí techniky nazvané „bashware“ skrývat malware před bezpečnostními programy.


reklama

Firma Check Point zjistila, že Windows Subsystem for Linux (WSL) v systému Windows 10 umožňuje snadno skrývat škodlivý software (malware) před bezpečnostními programy. Technika se označuje jako „bashware“, podle shellu Bash, který v rámci WSL běží. Technicky je to tak, že se linuxové programy ve WSL spouštějí prostřednictvím tzv. pikoprocesů, které jsou velmi malé a postrádají klasické struktury typické pro spustitelné programy pro Windows.

Bezpečnostní (antivirové) programy vesměs nejsou připraveny na toto „hybridní prostředí“ a nedokáží malware běžící přes WSL detekovat. Ohroženo je tak v tuto chvílo v podstatě skoro všech cca 400 milionů počítačů se systémem Windows 10.

Poznámka autora: Lze předpokládat, že firmy vyvíjející antivirový a další bezpečnostní software brzy zareagují a přizpůsobí své produkty i tomuto druhu hrozeb.

Nahoru

Příspěvky

Windows Subsystem for Linux umožňuje maskovat malware
Jirka 17. 09. 2017, 18:54:57
Odpovědět  Odkaz 
holt s čím kdo zachází, s tím taky schází, komu není rady, tomu běží v PC Windows

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog