přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

POINT.X (2018-19)

X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org

Organizace X.Org Foundation již není „nezisková“. Svůj status ztratila kvůli neodevzdávání daňových přiznání. Nyní řeší, co s tím dál.


reklama

X.Org Foundation je organizace, která se věnuje především vývoji jedné z implementací X Window Systemu. Dosud měla status neziskové organizace a mohla tedy požívat s tím spojených výhod (zejména možnost přijímat daňově odečitatelné dary). Nyní ale o toto postavení přišla, protože nebylo včas podáno daňové přiznání za poslední tři roky. Řeší se, co s tím dál – v úvahu může přicházet i sloučení s nějakou větší organizací.

Podle účetního Stuarta Kreitmana nebyla přiznání podána vůbec, a to od reorganizace v roce 2005. Prý ho překvapilo, že daňová správa (IRS) zasáhla proti organizaci tak tvrdě. Údajně měl sám potíže se svými vlastními přiznáními a úřad se choval rozumně a přátelsky.

Není to bohužel poprvé, co X.Org čelí podobným těžkostem. Kdysi už byly problémy s příjmem plateb přes banky a PayPal, kvůli čemuž organizace přišla o peníze. Studenti v Chicagu, kteří pomohli X.Org získat slevu pro konferenci XDC2011, měli pozastavená studentská práva kvůli tomu, že organizace univerzitě včas nezaplatila.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog