přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org

Organizace X.Org Foundation již není „nezisková“. Svůj status ztratila kvůli neodevzdávání daňových přiznání. Nyní řeší, co s tím dál.


X.Org Foundation je organizace, která se věnuje především vývoji jedné z implementací X Window Systemu. Dosud měla status neziskové organizace a mohla tedy požívat s tím spojených výhod (zejména možnost přijímat daňově odečitatelné dary). Nyní ale o toto postavení přišla, protože nebylo včas podáno daňové přiznání za poslední tři roky. Řeší se, co s tím dál – v úvahu může přicházet i sloučení s nějakou větší organizací.

Podle účetního Stuarta Kreitmana nebyla přiznání podána vůbec, a to od reorganizace v roce 2005. Prý ho překvapilo, že daňová správa (IRS) zasáhla proti organizaci tak tvrdě. Údajně měl sám potíže se svými vlastními přiznáními a úřad se choval rozumně a přátelsky.

Není to bohužel poprvé, co X.Org čelí podobným těžkostem. Kdysi už byly problémy s příjmem plateb přes banky a PayPal, kvůli čemuž organizace přišla o peníze. Studenti v Chicagu, kteří pomohli X.Org získat slevu pro konferenci XDC2011, měli pozastavená studentská práva kvůli tomu, že organizace univerzitě včas nezaplatila.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Network Security: Vícevrstvé zabezpečení sítě

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Nové firewally Sophos XGS vylepšují kontrolu zabezpečení transportní vrstvy

Sophos XGS-SeriesSophos představil nové firewally řady XGS s pokročilou ochranou proti kybernetickým útokům, které se chlubí především vylepšenou kontrolou zabezpečení TLS (Transport Layer Security), kterou stále častěji zneužívají kyberzločinci k provádění útoků, aby zabránili jejich odhalení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell