přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org

Organizace X.Org Foundation již není „nezisková“. Svůj status ztratila kvůli neodevzdávání daňových přiznání. Nyní řeší, co s tím dál.


X.Org Foundation je organizace, která se věnuje především vývoji jedné z implementací X Window Systemu. Dosud měla status neziskové organizace a mohla tedy požívat s tím spojených výhod (zejména možnost přijímat daňově odečitatelné dary). Nyní ale o toto postavení přišla, protože nebylo včas podáno daňové přiznání za poslední tři roky. Řeší se, co s tím dál – v úvahu může přicházet i sloučení s nějakou větší organizací.

Podle účetního Stuarta Kreitmana nebyla přiznání podána vůbec, a to od reorganizace v roce 2005. Prý ho překvapilo, že daňová správa (IRS) zasáhla proti organizaci tak tvrdě. Údajně měl sám potíže se svými vlastními přiznáními a úřad se choval rozumně a přátelsky.

Není to bohužel poprvé, co X.Org čelí podobným těžkostem. Kdysi už byly problémy s příjmem plateb přes banky a PayPal, kvůli čemuž organizace přišla o peníze. Studenti v Chicagu, kteří pomohli X.Org získat slevu pro konferenci XDC2011, měli pozastavená studentská práva kvůli tomu, že organizace univerzitě včas nezaplatila.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS