Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zkuste to bez serverů

RedHat

Zkuste to bez serverů

Apache OpenWhisk

Bezserverový computing je nově vznikající technologií, která představuje posun ve způsobu vývoje cloudových aplikací. Oddělením aplikační infrastruktury od kódu lze výrazně zjednodušit proces vývoje softwaru, snížit náklady a zvýšit efektivitu vývoje. Lze očekávat, že bezserverový computing a přístup Function-as-a-Service budou hrát zásadní roli při definici nové éry podnikového IT.


Bezserverový přístup představuje další fázi vývoje cloudových aplikací

Za poslední dva roky se v bezserverové oblasti objevila řada nových iniciativ a komunit kolem nich. Rostoucí zájem o tyto projekty a jejich potenciál do budoucnosti se odrazil i v rozhodnutí o podpoře projektu Apache OpenWhisk, které oznámil Red Hat v loňském roce. Projekt OpenWhisk původně vyvinula firma IBM, ale nyní je součástí organizace Apache Software Foundation s podporou řady dalších organizací, a lze jej označit za projekt s živým a rostoucím ekosystémem.

Přestože je bezserverový přístup poměrně novou technologií, řada organizací už využívá jejích výhod. Ukazuje to i průzkum Red Hatu, provedený firmou TechValidate v období únor – březen 2018, v rámci kterého 36 % organizací uvedlo, že už bezserverové aplikace využívá nebo s nimi interně experimentuje. Dalších 28 % organizací jejich nasazení aktuálně plánuje.

Mít ve svém portfoliu bezserverovou nabídku je totiž zásadní, chcete-li být schopni poskytovat vývojářům moderní, plně vybavené prostředí pro vývoj aplikací pro hybridní cloud, a chcete-li zachovat princip svobody. Ovšem jedním z největších rizik, které k tradičnímu bezserverovému modelu neodmyslitelně patří, je, že uživatelské aplikace a data se mohou stát „vězni“ jediného poskytovatele cloudové infrastruktury, kterého si zvolí.

Těmto obavám chce Red Hat čelit spuštěním technologie OpenShift jako bezserverové základny a poskytovat přenositelnost aplikací napříč hybridními a multicloudovými prostředími, stejně jako dodatečné komponenty, které jsou nezbytné pro všechna volání funkcí. Jedná se například o zpřístupnění funkcí v rámci rozhraní API nebo volání externích služeb, databáze v paměti kvůli rychlejšímu přístupu k datům, úložné a souborové systémy, ověřování uživatelů atd.

Úvodní vývojářský náhled na možnosti OpenShift je k dispozici na webu programu Red Hat Developer.


Článek je zkráceným překladem textu, jehož autorem je Rich Sharples, Senior director a Product Management, společnosti Red Hat

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Pozvánka na virtuální konferenci Acronis Cyber Protection Roadshow 2020

AcronisSvět ky­ber­ne­tic­kých hro­zeb se v pos­led­ních le­tech dra­ma­tic­ky změ­nil a zej­mé­na v pos­led­ních šes­ti mě­sí­cích. Tra­dič­ní sa­mot­ný an­ti­vi­rus a sa­mot­né zá­lo­ho­vá­ní již nej­sou schop­ny och­rá­nit pro­ti mo­der­ním hroz­bám. Or­ga­ni­za­ce, kte­ré mo­der­ni­zu­jí své eko­sys­té­my in­teg­ro­va­ný­mi bez­peč­nost­ní­mi nás­tro­ji ne­zís­ká­va­jí jen vyš­ší úro­veň za­bez­pe­če­ní, ale ta­ké niž­ší nák­la­dy a vyš­ší pro­duk­ti­vi­tu.

Pokračování ...


RedHat - C

Public Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis