přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 20.10 přichází v beta verzi

Sophos

Ubuntu 20.10 přichází v beta verzi

Ubuntu.jpg

Dnes vyšla první betaverze nového vydání Ubuntu s označením „Groovy Gorilla“. Přináší s sebou zajímavé novinky, které vás na dalších šest měsíců do vydání další stabilní verze zaujmou. Pojďme si některé z nich vyjmenovat, třeba na některou z nich právě čekáte.


Beta verze jsou sice primárně určeny vývojářům, přesto pokud nepotřebujete tu nejvyšší stabilitu, můžete si je nainstalovat i na svém desktopu (vždy s vysokou opatrností). Samozřejmostí je, že na konci měsíce můžete upgradovat na stabilní vydání. Ovšem pokud se bez stability neobejdete, nemusíte smutnit, plnohodnotná stabilní verze vyjde již koncem tohoto měsíce.

Nové funkce

Srdcem Ubuntu 20.10 je GNOME 3.38 . To je nejnovější stabilní vydání desktopového prostředí GNOME a obsahuje chvályhodné množství změn. GNOME 3.38 přidává možnost uspořádat ikony aplikací v mřížce aplikací ručně pomocí drag and drop, stránkování do složek aplikací a umístění možnosti restartu do hlavní nabídky systému.

Instalační program Ubuntu, Ubiquity, má novou ikonu a novou funkci: integrace služby Active Directory (AD). Podpora AD pomůže Ubuntu oslovit typy podniků, které chtějí integrovat systém do již existujících spravovaných sítí.

K dispozici jsou také aktualizované verze softwarus otevřeným zdrojovým kódem, jako je Mozilla Firefox 81 (nyní s vysoce přesným posouváním v systému Linux), Thunderbird 78 (se standardním šifrováním OpenPGP) a nejnovější verze LibreOffice 7.0.

Vestavěný nástroj pro vytváření snímků obrazovky byl zjednodušen.

Neobvykle pro tuto beta verzi neexistuje žádná nová tapeta na plochu.

Na závěr?

Stručně řečeno, Ubuntu 20.10 beta nám poskytuje téměř kompletní náhled toho, co přijde později tento měsíc. Je nepravděpodobné, že od nynějška až po finální verzi budou přidány nějaké zásadní změny nebo významné nové funkce - a pokud existují, budou potřebovat dobrý důvod pro zpoždění.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...


VMware_Intel

Public Relations

Panasonic představuje nejucelenější řadu 4K projektorů a displejů

PanasonicSpolečnost Panasonic před­sta­vi­la na ve­le­tr­hu ISE 2021 nové pro­jek­to­ry a dis­ple­je a na­bíd­la tak nej­u­ce­le­něj­ší řadu 4K zo­bra­zo­va­cích ře­še­ní, která us­po­ko­jí ro­s­tou­cí pop­táv­ku po str­hu­jí­cím di­vác­kém zá­žit­ku.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Sophos