přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mně na tom nevadí vůbec nic

Mně na tom nevadí vůbec nic

Všechno je jinak. A to jsem ještě netušil, že existují takoví schopní borci jako Denis Popov. :-D


reklama

Můj osobní názor je ten, že dobré věci se představují samy. To je jejich smysl, jak zamýšlí tvůrce, být dobré. Jsou-li dostatečně zralé, a Linux zraje pořád, a to rychleji a rychleji a rychleji, ten, kdo je využije, si je najde, a bude je za každou cenu chtít, jak to dělá třeba zákazník podniku Microsoft, a jak to udělají všechny generace našich spoluobčanů, nejen ta mladá nastupující, v případě Linuxu. Nemusí dojít k tomu, že by Linux převálcoval Windows, proč taky, ale dojde k vyrovnání skóre. Taky by mohlo přijít něco jiného. Často se přece stává, že: všechno je jinak.

Že se mu pak dobrovolně povinně dostane nějaké té omáčky z té či oné strany, tak jestli je to nutné jako součást kultury představování výrobku, o kterém už beztak něco četl, a chce tím trávit čas, tak klidně, je to jeho čas. Před lety to byl taky boj o zrno, ale taky šlo o rozšíření těch udělátek a přivedení lidí k domnění, že to všechno vlastně potřebují i doma.

Podívejte se, kolik značek výrobců přes technické vybavení počítače v minulosti skončilo - a Windows a Linux jsou tu pořád. No, je to taky docela krátká doba, jako když plivne, ani jsme se tolikrát neotočili a je tu rok 2010. Něco na tom musí být, že se tu všemu tak pěkně daří. Kdyby někdo propadal marnosti, že procentní koláč Linuxu neroste tak rychle, jak by si představoval, nechť je mu posilou a povzbuzením lidová moudrost sdělující, že: "Kdyby pes nesral, dál by doběhl."

Když by se uvedl jeden příklad, jaké možnosti jsou dnes pro dostižení koncového uživatele, který je předmětem zájmu, tak stačí zmínit existenci Qt, kdy člověk získává pocit, že není součástí menšiny, není už ani jen částečkou nějaké většiny, prostě je částí všeho. Je to jako zasadit strom a dívat se, jak roste.

Souhlasím s tím, že by se lidé, kteří chtějí Linuxu dělat reklamu, protože takoví tu očividně jsou, mohli vykašlat na nějaké srovnávání tím stylem, že by se omílaly dávno rozšířené pravdy a s nimi předsudky, poněvadž všechno se vyvíjí k lepšímu - prostě nechci, aby se snižovala kvalita jedné skupiny těch dobrých mužů, co do toho obchodu dělají, a vyzdvihovala superzelenost druhých.

Rozklad u věcí probíhá z určitých důvodů a existence Windows naznačuje, že podmínky pro něj nejsou tak úplně naplněny, jinak bychom si na ně dnes ani nevzpomněli. Prostě jsou lidé, kteří je mají rádi, a to pro další, kdo ví jak dlouhé trvání tohoto systému, nyní dost dobře stačí.

Zákazník umí počítat "protože má vždycky pravdu" :-) - i kdyby počítal blbě. Zváží, jestli se mu to vyplatí. Navrhoval bych mluvit a psát o Linuxu, nacházet a podrobně popisovat dobré vlastnosti, vytvářet soubor návodů ke konkrétním programům, doporučovat, chválit je, a to často - zásadně se nevymezovat vůči konkurenci negativně: lidi mají rádi pozitivní hlášky a legraci. :-D Kdo napíše slovo Windows v jednom článku víc než dvakrát, "za trest" opíše sto krát větu: "Microsoft mám rád, Windows jsou můj kamarád". V případě tohoto osvětového článku si uděluji výjimku. :-D

Uvědomte si, co je vaším dlouhodobým cílem. Vy přece chcete šířit dobro, v tomto pojetí nabízet lidem další možnost, jak utratit nějaké ty love a mít z toho dobrý pocit. Jak se rozhodnou teď, za pět let, nebo za dvacet, je na nich. Jistě, je v tom také nějaké to sobectví a snaha přesvědčovat ostatní. Říká se, že "čert sere na velkou hromadu".

A v tom přesvědčování je všechno to utrpení, které se probouzí, už když vidím, že Mandriva má oproti Ubuntu daleko míň procent. :-D Dokážete pochopit, že uživatel Linuxu, jako příslušník menšiny, pociťuje určitou hořkost jen z takového praštěného důvodu? :-D

Jsou tu různé roviny pohledu na věc. Můžeme se považovat za mandriváky nebo ubunťáky, příznivce SuSE, ..., když půjdeme o stupínek výš, je tu slovo Linux, které můžeme bez ohledu na to, jestli jde jen o jádro systému používat pro označení větší skupiny lidí, kteří jej využívají, a ještě výš jsou jasné představy o vzájemné pomoci lidí, které působí tak, že je vzájemně kladně spojují. Vztahovačnost k projektu s sebou zase nese příležitost soustředit síly na jednu věc, a to je taky potřeba.

Ale naším cílem není likvidace jedné firmy, vnucování jedné pravdoucí pravdy zbytku lidí, kteří mají mnohdy zdravější životní styl než my. :-) Jaký je asi tak smysl toho točení se kolem programů a počítačů? Doufám, že to není vysedávání před obrazovkou a kažení si očí.

Přijde mi, že v našich "malých podmínkách" se na věc myslí v malém měřítku. Když se podívám na takové Německo - zdá se mi, že odtud je plno programátorů, Francii, Španělsko, Rusko, Japonsko, Čínu, Indii, Brazílii, tak je mi jasné, že příležitosti pro opečovávání toho stáda jsou obrovské.

A protože čas je na naší straně, a času máme všichni stejně, tak bych radil účelně využívat ty síly, které tady máme. Říká někdo a opakuje těm, kteří něco udělat mohou, co je potřeba konkrétně udělat? Někomu by takový přehled o tom, co je a co není uděláno, měl pomoct. Já jsem byl více činný v předchozích měsících, ale teď povstávají noví bojovníci. :-) Těch našich deset milionů se jednoduše přidá ke zbytku, když to bude výhodné.

Je to jen otázka sil - ochoty a možností lidí, třebas jenom v tomto malém státě na něčem obecně prospěšném dělat - a nemusí to být jen tolik omílané věci kolem počítačů a programů, které je oživují. Chápete tedy, co se myslí rčením: "Zeď stačí podechcávat a ona taky jednou spadne." :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,33 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Mně na tom nevadí vůbec nic
Woknař 21. 06. 2010, 16:25:25
Odpovědět  Odkaz 
O Linuxu bych napsal asi tohle (staré přísloví tuším z Francie): I kdybys osla do Paříže vedl, komoň z něho nebude. To se můžeš vymezovat proti konkurenci a nebo nemusíš, lidi poznají, co jim vyhovuje víc. Zastoupení systémů na desktopech je myslím tím nejlepším referendem.
Kůň a osel
fri 21. 06. 2010, 18:16:32
Odpovědět  Odkaz 
Situace se jeví pro lidi vždy podle toho, jak zacházejí s údaji. Lidová moudra a přísloví jsou toho dokladem. Slova jsou jedna věc a pochopení druhá.

Tak například podle čínského horoskopu jsem narozený v roce koně. Písemné památky dokládají, že Ježíš Kristus jel na oslu. Pro mě je v tomto odstavci důležitější ta druhá věta. :-D
Mně na tom nevadí vůbec nic
daník 22. 06. 2010, 11:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Jo jo konečně někdo napsal pravdu jak psát o Linuxu > chválit , vyzdvihovat, radit ale jenom ne srovnávat či jinak konkurenci "podkopávat" (často polopravdama) .
Viz to šílené flame pod článkem o tom proč někdo nepoužívá produkty M$, plné šílených bludů a polopravd.
Windows jistě nejsou konkurence pro Linux
fri 22. 06. 2010, 13:19:29
Odpovědět  Odkaz 
Windows jistě nejsou konkurence pro Linux, protože jej kromě jiného tvoří lidé, kteří stejně mají jiné cíle, než kritizovat ostatní a podsouvat jim neschopnost a pochybné úmysly.

Windows to je to další myšlenkový svět naplněný svou pravdou, který má své následovníky. I v Linuxu jsou lidé, kteří jsou schopní obhájit jeho existenci, a jelikož to už udělali, můžou se vyjadřovat i k dalším otázkám života, smrti, Mléčné dráhy, vesmíru a tak vůbec, a taky opakovat to samé.

Smysl článku jste, jak jsem si všiml, ve své poznámce v jedné její části pozměnil, až je to složité si toho jemného rozdílu všimnout, a uvědomit si, co jsem napsal já a co jste napsal vy, což ovšem také ničemu nevadí: doufám, že jsem napsal, že se můžeme na straně linuxového obecenstva vyhnout vášnivé kritice. Jak moc se píše na Windows zaměřených serverech o Linuxu a jak, netuším, protože mě nyní nezajímají.

Srovnávat zde na LE, když to má smysl, je přece možné vždycky. A kvůli tomu, že je v tom textu nějaká věta nebo ne, autoři nemusí měnit svůj styl. Mohli by dospět k tomu, že kritika může představovat ztrátu energie, které by se nedostávalo na všechny ty projekty, které mají v hlavě, a takto oslabení by něvědomky nahrávali prosazování jiného OS - jenom tím, že se mu urputně brání. :-)

Linuxoví nadšenci to čtou - je to určitý návyk, snad by to chtělo víc chodit do lesa :-) - co jim to dá? Windows nadšence to také zajímá, ale jen některé (alespoň jeden z nich se ukazuje jako "obrácený" na Windows - to je ta nejlepší kombinace zkušeností a nadání pro tento typ žurnalistiky) - na to divadlo kolem toho jsou dobře připraveni, a pohotově mu dodávají šťávu. Nemusí ani vytvářet obraz uživatele Linuxu, ale mohou jej upravovat a udržovat bdělý v tom stavu, v jakém jej v podstatě chtějí mít.

Je občas těžké se překrucování vyhnout, a slovo těžké bych tu vypustil, protože o vyhýbání se překrucování myšlenek, i když byly pochopeny, jde až po jejich překroucení, o které jde v první řadě. :-D

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog