přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Programování

Programování

Doporučujeme: Klasikou našeho portálu je Seriál o BASHi. Jsme rádi, že ho využijete také vy.

Dále doporučujeme seriály (rubrika Seriály je bohatá ;-)), které vám mohou pomoci se základní orientací v problematice:

Matematika v Pythonu

python.png

Programovací jazyk Python se těší čím dál větší popularitě a vzniklo nad ním mnoho zajímavých řešení. Návrh jazyka především nabízí adekvátní prostředky k tvorbě rozsáhlých projektů. V článku se zaměříme na využití Pythonu pro matematické účely. Ale pozor, text je pouze pro silné povahy.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe: Flashový přehrávač MP3 v haXe a SWFMILL

flash.png

V posledním díle našeho přehledu open-source vývoje Flashe se podíváme na haXe. Jedná se multiplatformní jazyk, který mimojiné zvládá kompilaci do swf souborů. Zdůrazňuji slovo “mimojiné”, protože haXe je skutečně svébytným jazykem, který vzešel z MTASC, ale nad kompatibilitou kódu s ActionScriptem si hlavu příliš neláme.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe: Jednoduchá flashová střílečka v SWFMILL a MTASC

flash.png

Kombinace nástrojů SWFMILL a MTASC vytváří skutečně silný nástroj, se kterým už lze vytvářet náročnější aplikace, jako jsou například flashové hry. Nevadí přitom, že se jedná o otevřené nástroje. Naopak. Náročné projekty totiž vyžadují práci ve skupině - jeden navrhuje grafiku, druhý programuje. A proč by programátor nutně potřeboval kupovat IDE od Adobe, když mu k vytvoření programu stačí obyčejný editor, kód zkompiluje přes MTASC a sadu knihoven si vytvoří v SWFMILL? Pojďme se tedy podívat, jak se taková otevřená flashovka dělá.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe: Jednoduché bannery v SWFTOOLS

flash.png

Použití Flashe na webových stránkách má řadu výhod. Díky němu můžeme mít kontrolu nad grafickým vzhledem webové aplikace nebo můžeme do webu vkládat různé interaktivní prvky a animace. Velice důležitou oblastí je i tvorba různých flashových her. Je zbytečné Flash zatracovat. Spíše si projděme různé otevřené alternativy, díky kterým můžeme svobodně vyvíjet interaktivní a vyšperkované aplikace, a nebýt přitom svazováni balíkem od firmy Adobe.


 

Kniha Makrá v OpenOffice.org

Pre všetkých záujemcov o programovanie makier v OpenOffice.org sme pripravili knihu Makrá v OpenOffice.org.


 

Recenze knihy JavaScript – Programujeme profesionálně

js_profesioalne.png

JavaScript je nejvíce nepochopený programovací jazyk na světě. Jeho syntaxe je podobná jazykům C a Java a dokáže se „jen tvářit“ jako objektově orientovaný jazyk, takže si mnoho (Java/C++) programátorů myslí, že ho vlastně perfektně zvládá. Kdysi jsem si to také myslel. Existuje mnoho dobrých knih o JavaScriptu, v češtině je ale nabídka velmi omezená. Knihy, které popíšou hrubé základy jazyka, DOM, HTML a CSS, nepovažuji za šťastné – pomáhají vlastně utvářet křivé pochopení tohoto jinak výborného jazyka. Jestli je tato kniha z těch dobrých, se budu snažit rozkrýt v následující recenzi. Pokusím se zároveň najít pravou tvář samotného JavaScriptu.


 

Open-source alternativy Adobe Flashe

flash.png

Je zbytečné Flash zatracovat. Spíše si projděme různé otevřené alternativy, díky kterým můžeme svobodně vyvíjet interaktivní a vyšperkované aplikace a nebýt přitom svazováni balíkem od firmy Adobe.


 

Editor Kate pro KDE SC má nový web

Editor Kate, jehož komponenta představuje základní editor pro prostředí KDE4/KDE SC, má nový web a jeho vývoj dostal spád.


 

IntelliJ IDEA 9

intellij_idea.png

Firma JetBrains vydala novou verzi programovacího prostředí IntelliJ IDEA nejen pro Javu s pořadovým číslem 9. A učinila malou revoluci - zveřejnila odlehčenou (Community) verzi zcela zdarma a navíc jako open-source. Jako vždy vám přináším přehled novinek tohoto vydání a jako bonus se podíváme právě na Community verzi.


 

Recenze knihy: Python pro hackery a reverzní inženýrství

python_hacker.jpg

Kniha Python pro hackery a reverzní inženýrství od bezpečnostního experta Justina Seitze se zabývá bezpečností, debuggováním, analýzou programů... Příliš se však nezabývá Pythonem samotným, jak by se z názvu mohlo zdát.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz