přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora má „jaderné hřiště“

Fedora má „jaderné hřiště“

Linux

Kdo má zájem zkoušet nejnovější funkce linuxového jádra, má nyní k dispozici nové „hřiště“ vytvořené v rámci projektu Fedora.


reklama

Josh Boyer z projektu Fedora připravil repozitář Copr pro Fedora Kernel Playground. Toto „jaderné hřiště“ je určeno pro všechny, kdo by si chtěli vyzkoušet ty úplně nejnovější funkce linuxového jádra, které ještě nejsou obsaženy v běžných jádrech (a tedy ani ve Fedora Rawhide).

Jádra z tohoto hřiště samozřejmě nejsou určena pro provoz v produkčním prostředí. Chybová hlášení do projektu Fedora o těchto jádrech budou ihned uzavírána; výjimkou budou případy, kdy se budou jednoznačně týkat nových funkcí – pak se je vývojáři Fedory pokusí předat vývojářům upstreamu.

Zatím je k dispozici pouze kód pro architekturu x86_64, v budoucnu se množina může rozšířit o další 64bitové architektury.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog



Public Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016