přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 4.6: mnoho nových ARM SoC, bezpečnější 32bitové aplikace, cgroup namespaces

Linux 4.6: mnoho nových ARM SoC, bezpečnější 32bitové aplikace, cgroup namespaces

Linux

Linuxové jádro ve verzi 4.6 podporuje mnoho nových jednočipů ARM, poskytuje vyšší bezpečnost 32bitovým aplikacím, implementuje jmenné prostory cgroups a zvyšuje grafický výkon na Raspberry Pi.


Předevčírem byla vydána nová verze linuxového jádra 4.6 a otevřeno začleňovací okno pro verzi 4.7. Jádro reflektuje současný trend, takže se v něm objevila například podpora mnoha nových jednočipových (SoC) počítačů architektury ARM, vyšší grafický výkon Raspberry Pi nebo jmenné prostory cgroups.

K vyšší bezpečnosti 32bitových aplikací přispěje úplná randomizace adresního prostoru (dosud se randomizoval jen spustitelný soubor a zásobník). Další porce assemblerového kódu byla přepsána do jazyka C. V jádře přibyl ovladač OrangeFS, byly vylepšeny ovladače dalších souborových systémů (Btrfs, ext4, XFS...).

Shodou okolností dnes vyšly nové verze „jaderných“ komponent z projektu GNU: GNU Hurd 0.8, GNU Mach 1.7 a GNU MIG 1.7.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...