přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 4.6: mnoho nových ARM SoC, bezpečnější 32bitové aplikace, cgroup namespaces

Linux 4.6: mnoho nových ARM SoC, bezpečnější 32bitové aplikace, cgroup namespaces

Linux

Linuxové jádro ve verzi 4.6 podporuje mnoho nových jednočipů ARM, poskytuje vyšší bezpečnost 32bitovým aplikacím, implementuje jmenné prostory cgroups a zvyšuje grafický výkon na Raspberry Pi.


Předevčírem byla vydána nová verze linuxového jádra 4.6 a otevřeno začleňovací okno pro verzi 4.7. Jádro reflektuje současný trend, takže se v něm objevila například podpora mnoha nových jednočipových (SoC) počítačů architektury ARM, vyšší grafický výkon Raspberry Pi nebo jmenné prostory cgroups.

K vyšší bezpečnosti 32bitových aplikací přispěje úplná randomizace adresního prostoru (dosud se randomizoval jen spustitelný soubor a zásobník). Další porce assemblerového kódu byla přepsána do jazyka C. V jádře přibyl ovladač OrangeFS, byly vylepšeny ovladače dalších souborových systémů (Btrfs, ext4, XFS...).

Shodou okolností dnes vyšly nové verze „jaderných“ komponent z projektu GNU: GNU Hurd 0.8, GNU Mach 1.7 a GNU MIG 1.7.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog