přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 4.10: virtuální GPU, hybridní blokový polling, novinky v IPv6

Linux 4.10: virtuální GPU, hybridní blokový polling, novinky v IPv6

Linux

Nová verze linuxového jádra 4.10 přináší velkou porci novinek – od grafiky, přes blokovou vrstvu a síťování až po podporu široké škály nového hardwaru.


Byla vydána nová verze 4.10 linuxového jádra a o novinky rozhodně není nouze. Mezi ty hlavní patří například podpora pro virtuální grafické procesory (Intel GVT-g), hybridní blokový polling (podobný tomu, který se používá u síťové komunikace), vylepšení zápisu dat na pozadí, možnost navazovat eBPF na cgroups či detailní historie plánovacích událostí.

V oblasti síťování přibyla například vylepšená detekce duplicity adres IPv6 (RFC 7527), virtuální směrování a přeposílání s IPv4 multicastem nebo segmentové směrování IPv6. Je podporována široká škála nových zařízení, zejména v architekturách ARM a ARM64. Naopak byl odstraněn ovladač pro souborový systém LogFS (nefunguje a nikdo se o něj nestará).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog