přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady Linux 3.17

Je tady Linux 3.17

Linux

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového jádra verze 3.17. Přibylo mnoho nových věcí, naopak z jádra zmizel kód starých neudržovaných ovladačů.


reklama

Linus Torvalds před pár hodinami ohlásil do e-mailové konference vydání Linuxu 3.17. V nové verzi přibyla například podpora EFI pod virtualizací Xen, vylepšena byla podpora EFI na 64bitové architektuře ARM. Zajímavou novinkou je přidání systémového volání getrandom(), které umožňuje získávat náhodná čísla snáze a bezpečněji, bez nutnosti práce se zařízením random/urandom.

Hlavním důvodem zavedení getrandom() byly události po objevení chyby Heartbleed, kdy nová knihovna LibreSSL řešila mj. vyčerpání souborových deskriptorů, které může být i následkem cíleného útoku. Nové volání není ovlivněno případným vyčerpáním deskriptorů, protože se nepracuje se souborem zařízení.

Souborový systém F2FS dostal nové funkce, například podporu pro volání tmpfile() a rename2(). Nově je podporována také synchronizace synchronizace DMA bufferů napříč zařízeními. Jako obvykle přibyly ovladače pro celou řadu nových zařízení, mnoho dalších bylo vylepšeno. Tentokrát ale také zmizelo množství kódu ve starých neudržovaných ovladačích.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016