přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady Linux 3.17

Altair

Je tady Linux 3.17

Linux

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového jádra verze 3.17. Přibylo mnoho nových věcí, naopak z jádra zmizel kód starých neudržovaných ovladačů.


reklama

Linus Torvalds před pár hodinami ohlásil do e-mailové konference vydání Linuxu 3.17. V nové verzi přibyla například podpora EFI pod virtualizací Xen, vylepšena byla podpora EFI na 64bitové architektuře ARM. Zajímavou novinkou je přidání systémového volání getrandom(), které umožňuje získávat náhodná čísla snáze a bezpečněji, bez nutnosti práce se zařízením random/urandom.

Hlavním důvodem zavedení getrandom() byly události po objevení chyby Heartbleed, kdy nová knihovna LibreSSL řešila mj. vyčerpání souborových deskriptorů, které může být i následkem cíleného útoku. Nové volání není ovlivněno případným vyčerpáním deskriptorů, protože se nepracuje se souborem zařízení.

Souborový systém F2FS dostal nové funkce, například podporu pro volání tmpfile() a rename2(). Nově je podporována také synchronizace synchronizace DMA bufferů napříč zařízeními. Jako obvykle přibyly ovladače pro celou řadu nových zařízení, mnoho dalších bylo vylepšeno. Tentokrát ale také zmizelo množství kódu ve starých neudržovaných ovladačích.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

SUSECON 2017, světová konference o open source, poprvé v Praze!

Přihlaste se na globální akci zaměřenou na Linux, OpenStack, CEPH, Cloud Foundry, kontejnerová řešení Docker, NFV a další open source technologie.

Pokračování ...Public Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok


Všechny blogy »