přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady Linux 3.17

Je tady Linux 3.17

Linux

Linus Torvalds oznámil vydání linuxového jádra verze 3.17. Přibylo mnoho nových věcí, naopak z jádra zmizel kód starých neudržovaných ovladačů.


Linus Torvalds před pár hodinami ohlásil do e-mailové konference vydání Linuxu 3.17. V nové verzi přibyla například podpora EFI pod virtualizací Xen, vylepšena byla podpora EFI na 64bitové architektuře ARM. Zajímavou novinkou je přidání systémového volání getrandom(), které umožňuje získávat náhodná čísla snáze a bezpečněji, bez nutnosti práce se zařízením random/urandom.

Hlavním důvodem zavedení getrandom() byly události po objevení chyby Heartbleed, kdy nová knihovna LibreSSL řešila mj. vyčerpání souborových deskriptorů, které může být i následkem cíleného útoku. Nové volání není ovlivněno případným vyčerpáním deskriptorů, protože se nepracuje se souborem zařízení.

Souborový systém F2FS dostal nové funkce, například podporu pro volání tmpfile() a rename2(). Nově je podporována také synchronizace synchronizace DMA bufferů napříč zařízeními. Jako obvykle přibyly ovladače pro celou řadu nových zařízení, mnoho dalších bylo vylepšeno. Tentokrát ale také zmizelo množství kódu ve starých neudržovaných ovladačích.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station