přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 4.1

Linux 4.1

Linux

Je tady Linux 4.1 s podporou šifrování v souborovém systému ext4, s ACPI na AArch64, s podporou Intel XenGT vGPU nebo s výrazným vylepšením výkonu a řízení spotřeby na některém hardwaru.


Linus Torvalds ohlásil vydání linuxového jádra verze 4.1. Nová verze přináší například podporu ACPI na architektuře AArch64, nový souborový systém TraceFS, nativní šifrování v souborovém systému ext4, virtualizaci grafiky Intel XenGT vGPU nebo rozšíření podpory pro Intel Skylake. Na některém hardwaru běhá nyní jádro výrazně rychleji a umožňuje lépe řídit spotřebu.

Začleňovací okno pro verzi 4.2 je nyní otevřeno a měla by tam směřovat například podpora EFI System Resource Table nebo plánovač CFQ s optimalizací pro SSD.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog