přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 3.16

Linux 3.16

Linux

Čerstvě vydaná verze 3.16 linuxového jádra přináší mnoho novinek v oblasti podpory hardwaru a některých souborových systémů, v neposlední řadě výrazně rozšiřuje vícefrontovou blokovou vrstvu.


Je tady nová verze linuxového jádra. Verze 3.16 není v žádném ohledu vysloveně přelomová, nicméně obsahuje mnoho drobnějších novinek. Vícefrontová bloková vrstva blk-mq byla výrazně rozšířena a je již téměř kompletní z hlediska škály podporovaných funkcí. Řada novinek se týká grafiky, přibyla například podpora NVIDIA GK20A, počáteční podpora pro přetaktovávání karet architektury Kepler či podpora SoC Atom Cherryview.

V oblasti podpory procesorů lze zmínit například rozšíření funkcí virtualizace Xen na architektuře ARM, vylepšení podpory virtualizace KVM na architekturách S390, PowerPC a MIPS, podporu procesorů Octeon III nebo Samsung Exynos. U souborových systémů se dočkaly vylepšení implementace Btrfs, XFS a F2FS. Nové jádro obsahuje například také nový vstupní ovladač Synaptics nebo podporu modemu v přístroji Nokia N900 a pádového senzoru notebooků Dell Latitude.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz