přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kvalitu linuxového jádra zvyšuje fuzzing

Atos

Kvalitu linuxového jádra zvyšuje fuzzing

Linux

Linuxové jádro 4.14 se blíží k vydání, nyní je ve fázi rc5. Jeho kvalitu pomáhá zvyšovat fuzz testování, které už se používá například u balíku LibreOffice.


Za pár týdnů bude vydáno linuxové jádro verze 4.14; nyní se nachází ve fázi Release Candidate 5. Toto jádro bude mít dlouhodobu podporu (LTS), navíc se doba podpory oproti dřívějšku prodlužuje na 6 let. Požadavky kladené na jádro jsou tedy vysoké a nově jejich plnění napomáhá fuzz testování (fuzzing), což je způsob testování, kdy se na vstup dodávají náhodná, chybná nebo neočekávaná data.

V určité míře se fuzzing u Linuxu používal i dříve, například ve formě programu crashme. Nyní se ale využití této metody výrazně posílilo, například formou cíleného fuzzingu ovladačových subsystémů. Intenzivně se fuzzing využívá například u kancelářského balíku LibreOffice.

Linux 4.14 přinese například kompresi Zstandard, heterogenní správu paměti, AMD Secure Memory Encryption, výrazné vylepšení podpory pro AMD Secure Processor, pětiúrovňové stránkování (s podporou 128 PiB virtuální a 4 PiB fyzické paměti – nejvýkonnější superpočítače se už dostávají na hranu současných limitů, tedy 256 TiB, resp. 64 TiB) nebo odstranění zbytků firmwarů z hlavního stromu zdrojových kódů jádra.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao