přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kvalitu linuxového jádra zvyšuje fuzzing

Dell - Precision

Kvalitu linuxového jádra zvyšuje fuzzing

Linux

Linuxové jádro 4.14 se blíží k vydání, nyní je ve fázi rc5. Jeho kvalitu pomáhá zvyšovat fuzz testování, které už se používá například u balíku LibreOffice.


Za pár týdnů bude vydáno linuxové jádro verze 4.14; nyní se nachází ve fázi Release Candidate 5. Toto jádro bude mít dlouhodobu podporu (LTS), navíc se doba podpory oproti dřívějšku prodlužuje na 6 let. Požadavky kladené na jádro jsou tedy vysoké a nově jejich plnění napomáhá fuzz testování (fuzzing), což je způsob testování, kdy se na vstup dodávají náhodná, chybná nebo neočekávaná data.

V určité míře se fuzzing u Linuxu používal i dříve, například ve formě programu crashme. Nyní se ale využití této metody výrazně posílilo, například formou cíleného fuzzingu ovladačových subsystémů. Intenzivně se fuzzing využívá například u kancelářského balíku LibreOffice.

Linux 4.14 přinese například kompresi Zstandard, heterogenní správu paměti, AMD Secure Memory Encryption, výrazné vylepšení podpory pro AMD Secure Processor, pětiúrovňové stránkování (s podporou 128 PiB virtuální a 4 PiB fyzické paměti – nejvýkonnější superpočítače se už dostávají na hranu současných limitů, tedy 256 TiB, resp. 64 TiB) nebo odstranění zbytků firmwarů z hlavního stromu zdrojových kódů jádra.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Latitude