přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla v roce 2013

Mozilla v roce 2013

Mozilla Firefox

Mozilla rekapituluje letošní rok, ve kterém oslavila 15 let své existence (a 10 let Mozilla Foundation). Podívejte se na některé významné události a na infografiku ukazující nejdůležitější čísla.


reklama

V letošním roce oslavila Mozilla 15 let své existence – původně vznikla jako součást firmy Netscape, kde měla za cíl koordinovat vývoj Mozilla Application Suite. Od roku 2003 (tedy letos desetileté výročí) působí jako samostatná Mozilla Foundation, samotný vývoj softwaru má na od roku 2005 na starosti Mozilla Corporation. Článek v oficiálním blogu rekapituluje tento rok z hlediska významných událostí a přidává i infografiky s důležitými čísly.

Rok 2013 byl například ve znamení startu operačního systému Firefox OS nebo protisledovacího rozšíření Lightbeam. V prohlížeči Mozilla Firefox významně zrychlil JavaScript, objevila se v něm také technologie WebRTC. Mozilla stála také u zrodu petice StopWatching.Us, zaměřené proti sledování uživatelů Internetu.

Z hlediska důležitých čísel lze zmínit například půl miliardy uživatelů Firefoxu, 50 milionů stažení Firefoxu pro Android, 18 milionů návštěvníků webu Mozilla Developer Network, více než 76 tisíc projektů vytvořených v systému Mozilla Webmaker nebo tři telefony s Firefox OS u čtyř operátorů ve čtrnácti zemích.

Pro zajímavost: Mozilla Firefox 1.0 z pohledu Vlastimila Otta

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016