přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výzva na obranu kopírování

Výzva na obranu kopírování

Česká pirátská strana se zapojila do konzultací k novele autorského zákona, při této příležitosti spustila nový informační web a zveřejnila na něm Výzvu na obranu kopírování.


reklama

V souvislosti s připravovanou novelou zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (tedy autorského zákona) připravila Česká pirátská strana šest stran připomínek a odeslala je na Ministerstvo kultury ČR. Připomínky se zaměřují zejména na osiřelá díla, vybírání poplatků kolektivními správci a na kopírovací služby.

Společně s tím byl spuštěn nový informační web a zveřejněna Výzva na obranu kopírování, která obsahuje sedm bodů - kromě jiného odmítnutí politiky odpojování od Internetu, požadavek právo na soukromí a anonymitu uživatelů Internetu či na zkrácení doby "kopírovacího monopolu" nebo nesouhlas se současným pojetím kolektivní správy práv.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016