přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výzva na obranu kopírování

Control

Výzva na obranu kopírování

Česká pirátská strana se zapojila do konzultací k novele autorského zákona, při této příležitosti spustila nový informační web a zveřejnila na něm Výzvu na obranu kopírování.


reklama

V souvislosti s připravovanou novelou zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (tedy autorského zákona) připravila Česká pirátská strana šest stran připomínek a odeslala je na Ministerstvo kultury ČR. Připomínky se zaměřují zejména na osiřelá díla, vybírání poplatků kolektivními správci a na kopírovací služby.

Společně s tím byl spuštěn nový informační web a zveřejněna Výzva na obranu kopírování, která obsahuje sedm bodů - kromě jiného odmítnutí politiky odpojování od Internetu, požadavek právo na soukromí a anonymitu uživatelů Internetu či na zkrácení doby "kopírovacího monopolu" nebo nesouhlas se současným pojetím kolektivní správy práv.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno