přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty

Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty

Peníze

Představitelé hudebního průmyslu by pro „piráty“ chtěli spíše finanční sankce než odpojování od Internetu.


V poslední době bylo v některých zemích zavedeno odpojování od Internetu pro ty uživatele, kteří ani po několika varováních nepřestanou s porušování autorských a příbuzných práv. Konkrétně jde především o „třikrát a dost“, též zvané „digitální gilotina“, ve Francii a pěti- až šestifázovou obdobu (v různých variantách podle ISP) v USA. Představitelé hudebního průmyslu by však místo odpojování raději viděli finanční postihy pro uživatele.

Například organizace UPFI přímo navrhuje pokutu 140 EUR. Také šéf firmy Warner Music tvrdí, že současný režim selhal a bylo by vhodnější uplatňovat finanční sankce. Změnu režimu podporuje i francouzská ministryně kultury Aurélie Filippetti. Ve francouzském parlamentu by se měl zřejmě v blízké době projednávat návrh novely příslušného zákona (kde by se řešilo i to, který úřad by případné pokuty vybíral).

Nahoru

Příspěvky

Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Kamil 28. 01. 2013, 23:54:43
Odpovědět  Odkaz 
Mám dojem, že nejdůležitější část článku je toto:

"Our friends at Numerama have been told by sources familiar with the matter that it has already been 99% decided a new law will replace the internet suspension sanction with administrative fines (which means they would not be issued by a court after due process, but issued automatically by an administrative body)."

Odpojení musí jít přes soud, to je zdlouhavé, a nic nepřináší. Takto to může být mnohem snadnější a ještě to bude sypat peníze.

Pro koncového uživatele by to mohlo být lepší, to je dobře. Ale určitě bych to neviděl tak, jako že hudební průmysl konečně dostal rozum a začne se chovat slušně. O peníze jde vždy až v první řadě.
Lukáš Jelínek Re: Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Lukáš Jelínek 29. 01. 2013, 00:23:03
Odpovědět  Odkaz 
Ano, a nikde v tom článku jsem nezaznamenal informaci o tom, kam by vybrané peníze měly jít. Že by se měly jen tak rozplynout v rozpočtu, o tom silně pochybuji. Spíš budou nasměrovány ke kolektivním správcům (nebo do nějakého zvláštního fondu) a odtud k těm, kteří to pokutování dnes nejvíc prosazují.
Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
ferri 29. 01. 2013, 05:54:18
Odpovědět  Odkaz 
Nikdy by som neveril, že americkí kapitalisti a francúzski komunisti sa budú správať rovnako.
Re: Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Pavel Šimerda 29. 01. 2013, 13:13:04
Odpovědět  Odkaz 
Jako by to bylo poprvé.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz