přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty

Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty

Peníze

Představitelé hudebního průmyslu by pro „piráty“ chtěli spíše finanční sankce než odpojování od Internetu.


V poslední době bylo v některých zemích zavedeno odpojování od Internetu pro ty uživatele, kteří ani po několika varováních nepřestanou s porušování autorských a příbuzných práv. Konkrétně jde především o „třikrát a dost“, též zvané „digitální gilotina“, ve Francii a pěti- až šestifázovou obdobu (v různých variantách podle ISP) v USA. Představitelé hudebního průmyslu by však místo odpojování raději viděli finanční postihy pro uživatele.

Například organizace UPFI přímo navrhuje pokutu 140 EUR. Také šéf firmy Warner Music tvrdí, že současný režim selhal a bylo by vhodnější uplatňovat finanční sankce. Změnu režimu podporuje i francouzská ministryně kultury Aurélie Filippetti. Ve francouzském parlamentu by se měl zřejmě v blízké době projednávat návrh novely příslušného zákona (kde by se řešilo i to, který úřad by případné pokuty vybíral).

Nahoru

Příspěvky

Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Kamil 28. 01. 2013, 23:54:43
Odpovědět  Odkaz 
Mám dojem, že nejdůležitější část článku je toto:

"Our friends at Numerama have been told by sources familiar with the matter that it has already been 99% decided a new law will replace the internet suspension sanction with administrative fines (which means they would not be issued by a court after due process, but issued automatically by an administrative body)."

Odpojení musí jít přes soud, to je zdlouhavé, a nic nepřináší. Takto to může být mnohem snadnější a ještě to bude sypat peníze.

Pro koncového uživatele by to mohlo být lepší, to je dobře. Ale určitě bych to neviděl tak, jako že hudební průmysl konečně dostal rozum a začne se chovat slušně. O peníze jde vždy až v první řadě.
Lukáš Jelínek Re: Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Lukáš Jelínek 29. 01. 2013, 00:23:03
Odpovědět  Odkaz 
Ano, a nikde v tom článku jsem nezaznamenal informaci o tom, kam by vybrané peníze měly jít. Že by se měly jen tak rozplynout v rozpočtu, o tom silně pochybuji. Spíš budou nasměrovány ke kolektivním správcům (nebo do nějakého zvláštního fondu) a odtud k těm, kteří to pokutování dnes nejvíc prosazují.
Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
ferri 29. 01. 2013, 05:54:18
Odpovědět  Odkaz 
Nikdy by som neveril, že americkí kapitalisti a francúzski komunisti sa budú správať rovnako.
Re: Hudební průmysl: Pro piráty raději pokuty
Pavel Šimerda 29. 01. 2013, 13:13:04
Odpovědět  Odkaz 
Jako by to bylo poprvé.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS