přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Privatizace copyrightových zákonů

Privatizace copyrightových zákonů

Profesor práva se zamýšlí nad současnou situací privatizace určité oblasti práva ve prospěch malé skupiny soukromých subjektů.


reklama

Debaty ohledně toho, jak vznikají (ať už v kterékoli zemi nebo mezinárodně) zákony zabývající se autorským právem a duševním vlastnictvím obecně, se vedou již dlouho. Jeden z příkladů přináší necelý rok starý sumář na PirateLeaks, ze kterého je vidět, jak se návrhy těch kterých subjektů nakonec promítly do znění návrhu putujícího do poslanecké sněmovny.

Na serveru TorrentFreak se nyní objevilo zamyšlení Jasona Mazzona, profesora práva na Brooklyn Law School (je též autorem knihy Copyfraud and Other Abuses of Intellectual Property Law), nad současnou situací při vzniku zákonů. Upozorňuje na praxi privatizace nejen tvorby zákonů (která v USA podléhá organizacím jako RIAA nebo MPAA), ale i moci výkonné a soudní včetně trestání. Ukazuje to na příkladu zákona Stop Online Piracy Act (SOPA), který výrazně rozšiřuje oprávnění některých soukromých subjektů (např. vydavatelů hudby) vůči jiným (ISP, provozovatelům platebním systémů apod.).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »