přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zentyal 2.0 - server pro menší firmy

Zentyal 2.0 - server pro menší firmy

Byla vydána verze 2.0 specializované linuxové distribuce Zentyal (dříve nazývané eBox Platform). Jedná se o serverovou distribuci založenou na Ubuntu, která vznikla v roce 2004 s cílem nahradit v menších firmách Windows Small Business Server.


reklama

Menší firmy často používají servery s operačními systémy Windows Server. Důvodem je to, že je lze poměrně rychle nasadit do provozu, aniž by bylo pro běžné použití potřeba něco složitě instalovat nebo konfigurovat. Na tuto cílovou skupinu se zaměřili tvůrci distribuce eBox Platform, která měla nabídnout jednoduchost použití (zejména pro funkcionality založené na SMB/CIFS) společně s kvalitami systému GNU/Linux.

Od právě vydané verze 2.0 nese distribuce název Zentyal. Integruje v sobě řadu kvalitních nástrojů a může sloužit v různých rolích potřebných v menších firmách: Gateway, Unified Threat Manager, Office Server, Infrastructure Manager, Unified Communications Server a různé kombinace těchto rolí. Distribuce Zentyal 2.0 je založena na Ubuntu 10.04 a oproti starším verzím například zjednodušuje správu softwaru a služeb, přináší pohodlnější uživatelské rozhraní nebo možnost fungovat jako síťový most (bridge).

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016