přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zentyal 2.0 - server pro menší firmy

konference Datová centra pro business

Zentyal 2.0 - server pro menší firmy

Byla vydána verze 2.0 specializované linuxové distribuce Zentyal (dříve nazývané eBox Platform). Jedná se o serverovou distribuci založenou na Ubuntu, která vznikla v roce 2004 s cílem nahradit v menších firmách Windows Small Business Server.


Menší firmy často používají servery s operačními systémy Windows Server. Důvodem je to, že je lze poměrně rychle nasadit do provozu, aniž by bylo pro běžné použití potřeba něco složitě instalovat nebo konfigurovat. Na tuto cílovou skupinu se zaměřili tvůrci distribuce eBox Platform, která měla nabídnout jednoduchost použití (zejména pro funkcionality založené na SMB/CIFS) společně s kvalitami systému GNU/Linux.

Od právě vydané verze 2.0 nese distribuce název Zentyal. Integruje v sobě řadu kvalitních nástrojů a může sloužit v různých rolích potřebných v menších firmách: Gateway, Unified Threat Manager, Office Server, Infrastructure Manager, Unified Communications Server a různé kombinace těchto rolí. Distribuce Zentyal 2.0 je založena na Ubuntu 10.04 a oproti starším verzím například zjednodušuje správu softwaru a služeb, přináší pohodlnější uživatelské rozhraní nebo možnost fungovat jako síťový most (bridge).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019