přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vydán CentOS 6.0

Vydán CentOS 6.0

Je tady šestá verze linuxové distribuce CentOS, přesně osm měsíců po vydání RHEL 6.


Linuxová distribuce CentOS je vytvářena na základě zdrojových balíčků všech variant komerční distribuce Red Hat Enterprise Linux. Nyní byla vydána verze 6.0, přesně osm měsíců po vydání distribuce RHEL 6, s níž se nyní binární kompatibilita kontroluje zcela novým způsobem.

Vzhledem k tomu, jak je distribuce koncipována, jsou novinky nové verze „zrcadlem“ novinek v RHEL 6. Další informace najdete v poznámkách k vydání, pro zájemce jsou k dispozici také informace o tom, jak se do CentOS promítne květnové vydání RHEL 6.1

Nahoru

Příspěvky

Vydán CentOS 6.0
Renek 12. 07. 2011, 09:37:23
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj.

CentOS 6 je hezky a ja se konecne dockal. Mam jej na desktopu. Problem jsem mel pouze s instalaci grafiky ASUS EN8400GS (kompatibilni driver s GeeForce 8400 GS).

Ve verzi 5 stacilo v /etc/inittab nastavit multiusermode (3) a restartovat. Pote nainstalovat driver a opet v inittab nastavit X11 (5) a restartovat. Samozrejme po predchozim doinstalovani kernel-headers a kernel-devel.

Ve verzi 6 je defaultne nouveau driver, ktery neni uplne kompatibilni a instalace spravneho driveru je mirny problem. System stale hlasi, ze je noveau driver drzen kernelem a je treba jej napred uvolnit. Postup je takovyto.

1. Doinstalovat kernel-headers a kernel-devel
2. V /etc/inittab nastavit multiusermode (3) a restart
3. Do /etc/modprobe.d/blacklist.conf zapsat blokaci nouveau driveru
"blacklist nouveau" a pote restart
4. Pouzit prikaz "dracut" (vytvari initializacni ramdisk image ...)

"dracut /boot/initramfs-2.6.32-71.29.1.el6.i686.img 2.6.32-71.29.1.el6.i686"

RESTART

5. Instalace spravneho driveru
6. V /etc/inittab nastavit X11 mode (5) a restart
7. Pak jsem si jeste dodal dalsi zdroje do repository dle tohoto navodu:

http://wiki.centos.org/AdditionalResources/Repositories/RPMForge?action=show&redirect=Repositories%2FRPMForge#head-3add1b27db68e97701533bb5f0adf67142e9cb42


Rene

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...