přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Fedora 20

Přichází Fedora 20

Fedora

Byla vydána dvacátá verze distribuce Fedora. Obsahuje prostředí GNOME 3.10 a KDE 4.11, k primárním architekturám patří ARM a klade velký důraz na virtualizaci a cloud.


Se zpožděním přichází dvacátá verze linuxové distribuce Fedora. Vzdálila se tak desátému výročí vydání první verze (Fedora Core 1), které připadalo na 6. listopad. V distribuci jsou desktopová prostředí GNOME 3.10 a KDE 4.11, v alternativních spinech najdeme (kromě specializace pro různé účely, například hry, robotiku nebo elektrolaboratoř) například i prostředí MATE, Xfce nebo LXDE.

Tato verze je první, která zařadila ARM mezi primární architektury (společně s x86 a x86_64). Dvacátá Fedora posiluje podporu virtualizace a cloudového prostředí, z vývojářského pohledu je významná přítomnost WildFly 8 a Ruby on Rails 4.0. Ve výchozí podobě se v této verzi již nepoužívá Sendmail ani Syslog.

Nahoru

Příspěvky

Přichází Fedora 20
jenda 18. 12. 2013, 13:33:28
Odpovědět  Odkaz 
Ve Fedoře 20 nefunguje žádná regulace jasu na notebooku. V jiných distribucích jde jas nastavovat normálně.

Než sem rozchodil internet, abych stáhl něco na snížení jasu, tak se málem vypálil displej. Gratuluju vývojářům Fedory.
Re: Přichází Fedora 20
pavel 18. 12. 2013, 21:29:56
Odpovědět  Odkaz 
Nojo, máš pravdu, nevím jak jinde, ale tady na Ubuntu 13.04 jde jas přes funkční klávesy regulovat, zobrazí se ikonka + - jasu, akorát to nemá na jas (a ani nic jiného) vliv a nic se neděje, krom "animace" ikony....
Hlavně buď rád, že se ti ten displej nevypálil úplně, nebo rovnou neroztekl, to bys pak již nikomu gratulovat nemohl :-D :-D :-D
Re: Přichází Fedora 20
pointer 21. 01. 2014, 21:48:09
Odpovědět  Odkaz 
Nevím jak Vám, ale mě regulace displeje funguje normálně
Přichází Fedora 20
relativny 20. 12. 2013, 10:04:07
Odpovědět  Odkaz 
No na mojom notebooku, fungovali všetky funkčné klávesy vrátane multimediálnych hneď po inštalácii. Tak isto aj internet s výnimkou wifi, ale to mi nefungovalo napr. ani v ubuntu a musel som to fixnúť, ale už som teraz vedel ako to rozbehať.
Inak som s Fedorou zatiaľ spokojný.
Přichází Fedora 20
pjn 22. 01. 2014, 12:59:05
Odpovědět  Odkaz 
Mám starý book FS 5505V. Chodí na něm teď aktuálně Mint 16 a všechny klávesy plně funkční, žádné nutné přídavky nebo fix. Na booku běželo vše na prní šlápnutí od WinXP, WinVista, Win7, Ubuntu 9, Ubuntu 11, Ubuntu 12, OpeSuse 9, OpenSuse 12, GreenLinux 9, Mint 9, Mint 11, Mint 13, Mint 15. Debian 6. Jen dvakrát byla chyba: OpenSuse 13 kriticky dlouhá instalace a následná nepoužitelnost a CentOS 6.5 (ten nový) nedokončil instalaci.

Takže bych nehledal chybu v softwaru, ale ve vzájemné kompatibilnosti komponent notebooku. Vyplatí podívat se po kvalitní sestavě. A nemusí být extrémně drahá. Ten můj book stál před 6 lety 17.000 Kč. což bylo na hraně střední třídy a levných booků.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...