přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přichází Fedora 20

Přichází Fedora 20

Fedora

Byla vydána dvacátá verze distribuce Fedora. Obsahuje prostředí GNOME 3.10 a KDE 4.11, k primárním architekturám patří ARM a klade velký důraz na virtualizaci a cloud.


Se zpožděním přichází dvacátá verze linuxové distribuce Fedora. Vzdálila se tak desátému výročí vydání první verze (Fedora Core 1), které připadalo na 6. listopad. V distribuci jsou desktopová prostředí GNOME 3.10 a KDE 4.11, v alternativních spinech najdeme (kromě specializace pro různé účely, například hry, robotiku nebo elektrolaboratoř) například i prostředí MATE, Xfce nebo LXDE.

Tato verze je první, která zařadila ARM mezi primární architektury (společně s x86 a x86_64). Dvacátá Fedora posiluje podporu virtualizace a cloudového prostředí, z vývojářského pohledu je významná přítomnost WildFly 8 a Ruby on Rails 4.0. Ve výchozí podobě se v této verzi již nepoužívá Sendmail ani Syslog.

Nahoru

Příspěvky

Přichází Fedora 20
jenda 18. 12. 2013, 13:33:28
Odpovědět  Odkaz 
Ve Fedoře 20 nefunguje žádná regulace jasu na notebooku. V jiných distribucích jde jas nastavovat normálně.

Než sem rozchodil internet, abych stáhl něco na snížení jasu, tak se málem vypálil displej. Gratuluju vývojářům Fedory.
Re: Přichází Fedora 20
pavel 18. 12. 2013, 21:29:56
Odpovědět  Odkaz 
Nojo, máš pravdu, nevím jak jinde, ale tady na Ubuntu 13.04 jde jas přes funkční klávesy regulovat, zobrazí se ikonka + - jasu, akorát to nemá na jas (a ani nic jiného) vliv a nic se neděje, krom "animace" ikony....
Hlavně buď rád, že se ti ten displej nevypálil úplně, nebo rovnou neroztekl, to bys pak již nikomu gratulovat nemohl :-D :-D :-D
Re: Přichází Fedora 20
pointer 21. 01. 2014, 21:48:09
Odpovědět  Odkaz 
Nevím jak Vám, ale mě regulace displeje funguje normálně
Přichází Fedora 20
relativny 20. 12. 2013, 10:04:07
Odpovědět  Odkaz 
No na mojom notebooku, fungovali všetky funkčné klávesy vrátane multimediálnych hneď po inštalácii. Tak isto aj internet s výnimkou wifi, ale to mi nefungovalo napr. ani v ubuntu a musel som to fixnúť, ale už som teraz vedel ako to rozbehať.
Inak som s Fedorou zatiaľ spokojný.
Přichází Fedora 20
pjn 22. 01. 2014, 12:59:05
Odpovědět  Odkaz 
Mám starý book FS 5505V. Chodí na něm teď aktuálně Mint 16 a všechny klávesy plně funkční, žádné nutné přídavky nebo fix. Na booku běželo vše na prní šlápnutí od WinXP, WinVista, Win7, Ubuntu 9, Ubuntu 11, Ubuntu 12, OpeSuse 9, OpenSuse 12, GreenLinux 9, Mint 9, Mint 11, Mint 13, Mint 15. Debian 6. Jen dvakrát byla chyba: OpenSuse 13 kriticky dlouhá instalace a následná nepoužitelnost a CentOS 6.5 (ten nový) nedokončil instalaci.

Takže bych nehledal chybu v softwaru, ale ve vzájemné kompatibilnosti komponent notebooku. Vyplatí podívat se po kvalitní sestavě. A nemusí být extrémně drahá. Ten můj book stál před 6 lety 17.000 Kč. což bylo na hraně střední třídy a levných booků.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station