přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora 20 – žádný Sendmail ani syslog

Fedora 20 – žádný Sendmail ani syslog

Fedora

Dvacátá verze distribuce Fedora nebude instalovat poštovního démona ani démona pro systémové záznamy.


Poštovní démon (původně Sendmail, později například Postfix nebo Exim – s využitím kompatibilního rozhraní) je tradiční součástí linuxových distribucí. Podobně je to i v případě démona pro záznam systémových a aplikačních zpráv (syslog; v pozdější době se začaly používat novější implementace jako rsyslog nebo syslog-ng). V poslední době se však u některých distribucí začaly vytrácet. Poštovní démon má význam hlavně u serverů, syslog byl zase nahrazen žurnálovou funkcionalitou v novém startovacím démonu systemd.

Nyní k takovému kroku přistupují tvůrci distribuce Fedora. Její verze 20 nebude ve výchozí konfiguraci ani jeden z těchto programů instalovat. O záznam zpráv se bude starat právě zmíněný systemd (který to již nyní dělal, takže se vlastně vše ukládalo dvakrát), poštovní démon nebude k dispozici vůbec – s tím, že si ho administrátoři mají v případě potřeby doinstalovat sami (podle své volby). V repozitářích příslušné programy zůstávají standardně k dispozici.

Nahoru

Příspěvky

Fedora 20 – žádný Sendmail ani syslog
Kamil 16. 08. 2013, 23:51:50
Odpovědět  Odkaz 
To jsou ale novinky. Proč se teda Lennart tak rozčiloval, že mu to neprošlo? Asi si zapomněl přečíst Phoronix... :-)
Lukáš Jelínek Re: Fedora 20 – žádný Sendmail ani syslog
Lukáš Jelínek 17. 08. 2013, 01:01:30
Odpovědět  Odkaz 
Asi by bylo žádoucí uvést odkaz. Nejde totiž jen o Phoronix, informace o odstranění Sendmailu je i tady (schváleno, 5 hlasů pro, 2 proti):

https://fedorahosted.org/fesco/ticket/1143

Co se týká syslogu, tak z těch informací uvedených tady moc moudrý nejsem (protože nevím, co znamenají skupiny @core a @standard, Fedoru už řadu let nepoužívám):

https://fedorahosted.org/fesco/ticket/1144

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog