přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 20 let OpenSource

Control

20 let OpenSource

Open Source Initiative

Iniciativa OSI (Open Source Initiative) slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Pro tuto příležitost připravuje různé oslavy, jež budou probíhat po celý rok 2018.


reklama

Iniciativa při této příležitosti spustila web opensource.net, jenž bude hrát významnou roli v průběhu oslav.

Oslavy ve formě konferencí se budou týkat tří tématických okruhů:

  1. Oslava 20. výročí OpenSource softwaru… tak, jak se vyvíjelo povědomí o OSS v průběhu 20 let, a jak byl tento přijímán (bude probíhat na různých místech světa).
  2. Sdílejte svůj příběh… podělte se se svým příběhem o tom, kterak OSS napomohl úspěchům vaší organizace (online přes opensource.net).
  3. Připojte se ke komunitě Opensource.net… spojte se s komunitními kvalifikovanými kolegy a vyměňte si spolu nápady a návrhy pro různá řešení, a přispějte tak k dalším dvaceti rokům otevřeného softwaru.

Přehled všech konferencí najdete v tiskové zprávě. Mezi významné patří FOSDEM (v Bruselu a Sao Paulu), jež začala 3. února 2018, a Open Source Leadership Summit v Sonoma Valley v Kalifornii, která proběhne v březnu. Vyjma září se tak každý měsíc uskuteční přinejmenším jedna konference.

Iniciativa Open Source Initiative je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu otevřeného softwaru. Byla založena v únoru 1998 Brucem Perensem a Ericem Raymondem. Na rozdíl od tzv. svobodného softwaru se OSI zaměřuje pragmaticky na byznys sektor, za což je kritizována zakladatelem Free Software Foundation Richardem Stallmanem.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Patřím mezi hrdé uživatele a propagátory svobodného a open-source softwaru. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Svobodný software uplatňujeme v redakci www.exospace.cz , v níž jsem šéfredaktorem. Redakce ExoSpace.cz podporuje redakce LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, jejichž dnes už bývalý šéfredaktor Lukáš Jelínek je naším čestným členem.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blog