přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 20 let OpenSource

20 let OpenSource

Open Source Initiative

Iniciativa OSI (Open Source Initiative) slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Pro tuto příležitost připravuje různé oslavy, jež budou probíhat po celý rok 2018.


reklama

Iniciativa při této příležitosti spustila web opensource.net, jenž bude hrát významnou roli v průběhu oslav.

Oslavy ve formě konferencí se budou týkat tří tématických okruhů:

  1. Oslava 20. výročí OpenSource softwaru… tak, jak se vyvíjelo povědomí o OSS v průběhu 20 let, a jak byl tento přijímán (bude probíhat na různých místech světa).
  2. Sdílejte svůj příběh… podělte se se svým příběhem o tom, kterak OSS napomohl úspěchům vaší organizace (online přes opensource.net).
  3. Připojte se ke komunitě Opensource.net… spojte se s komunitními kvalifikovanými kolegy a vyměňte si spolu nápady a návrhy pro různá řešení, a přispějte tak k dalším dvaceti rokům otevřeného softwaru.

Přehled všech konferencí najdete v tiskové zprávě. Mezi významné patří FOSDEM (v Bruselu a Sao Paulu), jež začala 3. února 2018, a Open Source Leadership Summit v Sonoma Valley v Kalifornii, která proběhne v březnu. Vyjma září se tak každý měsíc uskuteční přinejmenším jedna konference.

Iniciativa Open Source Initiative je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu otevřeného softwaru. Byla založena v únoru 1998 Brucem Perensem a Ericem Raymondem. Na rozdíl od tzv. svobodného softwaru se OSI zaměřuje pragmaticky na byznys sektor, za což je kritizována zakladatelem Free Software Foundation Richardem Stallmanem.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Patřím mezi hrdé uživatele a propagátory svobodného a open-source softwaru. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Svobodný software uplatňujeme v redakci www.exospace.cz , v níž jsem šéfredaktorem. Redakce ExoSpace.cz podporuje redakce LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, jejichž dnes už bývalý šéfredaktor Lukáš Jelínek je naším čestným členem.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blogPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »