přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 20 let OpenSource

POINT.X (2018-19)

20 let OpenSource

Open Source Initiative

Iniciativa OSI (Open Source Initiative) slaví dvacáté výročí od svého vzniku. Pro tuto příležitost připravuje různé oslavy, jež budou probíhat po celý rok 2018.


Iniciativa při této příležitosti spustila web opensource.net, jenž bude hrát významnou roli v průběhu oslav.

Oslavy ve formě konferencí se budou týkat tří tématických okruhů:

  1. Oslava 20. výročí OpenSource softwaru… tak, jak se vyvíjelo povědomí o OSS v průběhu 20 let, a jak byl tento přijímán (bude probíhat na různých místech světa).
  2. Sdílejte svůj příběh… podělte se se svým příběhem o tom, kterak OSS napomohl úspěchům vaší organizace (online přes opensource.net).
  3. Připojte se ke komunitě Opensource.net… spojte se s komunitními kvalifikovanými kolegy a vyměňte si spolu nápady a návrhy pro různá řešení, a přispějte tak k dalším dvaceti rokům otevřeného softwaru.

Přehled všech konferencí najdete v tiskové zprávě. Mezi významné patří FOSDEM (v Bruselu a Sao Paulu), jež začala 3. února 2018, a Open Source Leadership Summit v Sonoma Valley v Kalifornii, která proběhne v březnu. Vyjma září se tak každý měsíc uskuteční přinejmenším jedna konference.

Iniciativa Open Source Initiative je nezisková organizace, která se zaměřuje na podporu otevřeného softwaru. Byla založena v únoru 1998 Brucem Perensem a Ericem Raymondem. Na rozdíl od tzv. svobodného softwaru se OSI zaměřuje pragmaticky na byznys sektor, za což je kritizována zakladatelem Free Software Foundation Richardem Stallmanem.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Patřím mezi hrdé uživatele a propagátory svobodného a open-source softwaru. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blogPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Soutěž - herní sety Trust