přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Abacus představí technologické novinky v oblasti serverů a ukládání dat

Abacus představí technologické novinky v oblasti serverů a ukládání dat

Abacus

Konference Abacus servery 2023, která proběh­ne už 19. října 2023 v Clarion Congress Hotel Olomouc, ukáže, co je nového v oblasti proce­so­rů, serverů a ukládání dat. Před projekčními plátny konferenčního centra se postupně vystřídají zástupci firem, které hrají prim v datacentrech po celém světě, jeden z předních tuzemských cloud providerů i linuxáři z RedHatu.


Nejprve se v 10 hodin za hostitele, společnost Abacus Electric, ujme úvodního slova konference Honza Petrák, který se bude věnovat stavu serverového trhu (kde Abacus, jako největší dodavatel whitebox serverů už dlouhá léta drží krok s A-brandy). Projde novinky z oblasti procesorů a serverových platforem. Po něm budou následovat již zmínění linuxáři v červených kloboucích Jiří Hladký a Adam Okuliar, kteří poutavým způsobem pohovoří o tom, jak se ladí linuxový kernel pro nejnovější hardware a co všechno se při tom může všechno stát.

V dalším bloku si jako první nasadí headset prezentátora paní Li-Fan Bartsch ze společnosti Kioxia a seznámí účastníky s tím, jak se budou ukládat data v datových center v blízké budoucnosti. Bude řeč o nových mechanických formátech SSD disků, standardu CXL a dalších novinkách.

Svou premiéru v červeném Abacus dresu pak bude mít Honza Medo, nový produkt manažer Supermicra v Abacusu, kterého doplní Rafal Nowogrodzki ze Supermicra a téma je tedy zřejmé - nové serverové platformy této značky.

Platinum partner celé akce, společnost Supermicro, bude mít na stánku v předsálí mnoho nového hardware a ku pomoci skoro celý tým Abacus techniků, takže bude dost příležitostí i pro složitější dotazy a pro hlubší ponor. Společnost Abacus Electric je mimochodem největším a nejstarším partnerem na českém trhu a za dvě desetiletí spolupráce nejen prodal, ale i od-supportoval za více než miliardu korun výrobků značky Supermicro.

Těžkého úkolu zaujmout vyhladovělé publikum se v poslední prezentaci před obědem ujmou pánové Pavel Pábl a Václav Houdek ze společnosti TCPro, specialisté na český cloud, support a helpdesk. Těšit se můžete na (veselé) historky z budování velkého veřejného cloudu.

Po obědě, zákusku a kávě to lehké nebude mít ani další Honza, tentokrát Honza Ondruš z Asusu. Nicméně, serverové platformy řady RS jsou opravdu chytře navržené a díky tomu si za poslední dva roky získali mnoho nových zákazníků a běží na nich řada zajímavých projektů. Doporučujeme tedy nepodlehnout únavě, vzít si ještě jedno kafe do sálu a nastražit uši.

Kdo si pamatuje na značku Adaptec? Tak Adaptec je zpět, jmenuje se Microchip a má parádní, poctivý hardwarový RAID řadič, na který připojíte napřímo nejvíce NVMe disků. Kromě toho se dozvíte od Przemka Tolpy o Time Serverech SyncServe S600.

Následovat bude Pavel Zmitko ze společnosti Western Digital. Tématem nebudou jen pevné disky a inovace populárních JBODů Data60/102, ale Pavel se bude věnovat především technologii NVMe-over-Fabric, JBOFům a NVMeo-F adaptérům.

Poslední slovo bude patřit Intelu - z Polska přijede Wojtek Bosek a představí nejen nové Xeony čtvrté generace s podporou DDR5, ale i další Intel produkty pro cloud, edge, AI a HPC.

Kolem 17. hodiny bude čekat na účastníky losování zajímavých cen v rámci ankety.

Konference Abacus servery 2023 se koná 19. října od 10:00 do 17:00 hodin v olomouckém Clarion Congress Hotelu. Pokud tedy ještě nejste registrováni, neváhejte a registrujte se na https://servery.konference.cz/

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...