přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fedora pripravuje aktualizácie jadra a prostredia Xfce

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Fedora pripravuje aktualizácie jadra a prostredia Xfce

fedora_logo.png

Pre užívateľov linuxovej distribúcie Fedora sú v príprave aktualizácie jadra Linux 5.10 LTS a desktopového prostredia Xfce 4.16.


Jedna z prvých dôležitých noviniek nového roku prišla od vývojárov distribúcie Fedora. Pripravovaná verzia Fedory 34 by mala byť vydaná s dostupnými softvérovými balíčkami pre desktopové prostredie Xfce 4.16. To predstavilo nie len úpravy dizajnu užívateľského rozhrania, ale predovšetkým taktiež zlepšenia stability a funkčnosti na X11 s využitím GTK 3, vrátane opráv chýb či ďalších zlepšení správcu súborov.

Hoci Xfce 4.16 bude pre užívateľov dostupné, hlavným zameraním vývojárov v prípade Fedory Workstation 34 naďalej ostáva funkčnosť desktopového prostredia GNOME 40. To je zatiaľ ešte stále vo vývoji a prvá alfa verzia GNOME 40 by mohla prísť už v priebehu tohto mesiaca.

Ďalšou zmenou, ktorá sa týka aj starších verzií Fedory, bude aktualizácia jadra Linux 5.10 LTS. Tento týždeň sa začali testy, po ktorých pravdepodobne príde Linux 5.10 pre Fedoru 32 a novšie. Užívatelia sa môžu v prípade záujmu zapojiť do tohto testovania vďaka dostupnosti nových inštalačných obrazov a prípadné chyby nahlásiť vývojárom. Viac informácií je možné nájsť v správe na wiki distribúcie na stránkach fedoraproject.org.

Nahoru

Příspěvky

Fedora pripravuje aktualizácie jadra a prostredia Xfce
Jirkus 7. 01. 2021, 14:28:47
Odpovědět  Odkaz 
Tak Xfce již na můj desktop nesmí kvůli problému v kompozitoru kdy oproti Gnome/KDE v klidu je v Xfce u Radeonu Core clock/Memory clock 3x-4x vyšší. Jediná cesta je vypnutí Xfce kompozitoru. Na výdrži ntb je to velice znatelné!
Re: Fedora pripravuje aktualizácie jadra a prostredia Xfce
Petr 9. 01. 2021, 15:21:30
Odpovědět  Odkaz 
Nespsal jsi o tom náhodou na ábíčku? https://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/461288

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »