přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Free Software Foundation oslavuje 35. výročie

VariCAD

Free Software Foundation oslavuje 35. výročie

fsf_perex.png

Organizácia Free Software Foundation oslavuje 35 rokov svojej činnosti od jej vzniku. Pripravená je tiež online konferencia a FSF vyzýva komunitu aby toto výročie oslávila so slobodným softvérom.


Posledná nedeľa bola 35. výročím od vzniku neziskovej organizácie Free Software Foundation, ktorú založil v roku 1985 Richard Stallman. V správe ku tejto udalosti Free Software Foundation oznámila pokračovanie v jej snahách o dosiahnutí slobody v digitálnom svete a taktiež poďakovala svojim podporovateľom.

fsf35.png


V priebehu tohto týždňa FSF oznámi niekoľko noviniek, ktoré budú zakončené oslavnou online konferenciou konajúcou sa už tento piatok. Každý môže zaslať krátke video na tému slobodného softvéru či FSF, alebo aj s pozitívnym prianím ku budúcnosti slobodného softvéru.

Free Software Foundation taktiež povzbudzuje komunitu aby toto výročie oslávila s použitím slobodného softvéru, či už vyskúšaním si niektorej z odobrených slobodných distribúcií GNU/Linuxu, prečítaním si niektorých z materiálov FSF ku bezpečnosti a ochrane súkromia online, používaním slobodného open source softvéru, zdieľaním informácií o tejto udalosti alebo inou cestou.

Správa ku 35. výročiu od založenia organizácie Free Software Foundation bola uverejnená na jej stránkach fsf.org.

Nahoru

Příspěvky

Mario Radev Free Software Foundation oslavuje 35. výročie
vxmery 6. 10. 2020, 15:52:36
Odpovědět  Odkaz 
Želám ďalších 35 rokov v skvelej práci. Vďaka tejto myšlienke vzniklo, vzniká a ešte vznikne veľa užitočných projektov prospešných pre všetkých.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft