přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE s lepšou podporou pre HiDPI a Wayland

KDE s lepšou podporou pre HiDPI a Wayland

kde.png

Desktopové prostredie KDE Plasma postupne zlepšuje podporu HiDPI monitorov, predstavuje opravy týkajúce sa Waylandu a niekoľko ďalších noviniek.


Vývojár Nate Graham uverejnil tento mesiac pár príspevkov na svojom blogu, v ktorých približuje užívateľom novinky týkajúce sa desktopového prostredia KDE Plasma a súvisiaceho softvéru. Dobrými správami sú v tomto prípade postupné vylepšenia v oblasti podpory HiDPI a opravy v súvislosti s Waylandom. Nechýbajú ani aktualizácie týkajúce sa množstva softvéru, ktorý je štandardnou súčasťou prostredia KDE.

V jednej zo správ Nate Graham informuje, že sa mu podarilo zaobstarať laptop so 4K rozlíšením monitora a vďaka tomu objaviť či rovno vyriešiť niekoľko problémov. Opravených bolo pár menších vizuálnych chýb hudobného prehrávača Elisa, podobne ako ďalšieho softvéru alebo problémy týkajúce sa veľkosti ikon. Práce v tejto oblasti však stále nie sú na konci a jednou z ostávajúcich prekážok je napríklad riešenie odpovedajúceho nastavenia aplikácií Qt na X11 v prípade veľkých rozlíšení a HiDPI monitorov.

Ďalšie opravy pre KDE Plasma na Waylande sú už súčasťou pripravovanej verzie 5.20. Konkrétne chyby a ich riešenia týkajúce sa tejto témy boli bližšie opísané v druhej správe, ktorú Nate Graham uverejnil na konci tohto týždňa. Užívatelia sa môžu v novej verzii KDE Plasma 5.20 tešiť napríklad aj na ďalšie zlepšenia hudobného prehrávača Elisa a jeho hudobných playlistov, vizuálne vylepšenia prostredia, lepšiu funkcionalitu správcu súborov Dolphin či dostupných widgetov.

Prostredie KDE má tak za sebou pomerne dobrý začiatok mesiaca z hľadiska jeho vývoja a zoznam noviniek, zmien a najmä opráv v pripravovanom KDE Plasma 5.20 ďalej rastie, čo môže byť pre užívateľov pozitívnou správou.

Nahoru

Příspěvky

KDE s lepšou podporou pre HiDPI a Wayland
Jirkus 12. 07. 2020, 12:48:22
Odpovědět  Odkaz 
Když je na tom Wayland tak tragicky jak je uvedeno např. tady: https://www.abclinuxu.cz/blog/analyza_greenie_20_04/2020/7/podpora-spustenia-aplikacii-cez-wayland-na-debiane proč se to vůbec v současné době řeší???

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.?

Pokračování ...