přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knoppix 8.6.1 aktualizuje softvér

Dell - Rugged

Knoppix 8.6.1 aktualizuje softvér

knoppix_logo.png

Nová verzia stále obľúbenej linuxovej live distribúcie Knoppix 8.6.1 aktualizuje softvérové balíčky, vrátane jadra Linuxu a desktopových prostredí.


Po niekoľkých mesiacoch od vydania dôležitej verzie distribúcie Knoppix 8.6, ktorá aktualizovala základ systému na nový Debian 10, vývojár a správca projektu Klaus Knopper oznámil vydanie novej verzie Knoppixu, ktorá sa zameriava najmä na aktualizácie softvérových balíčkov. Hoci je Knoppix založený na stabilnej vetve Debianu, naďalej preberá ovládače pre grafické karty z testovacej vetvy, čo je určite výhodou najmä v prípadoch zariadení s novými grafickými kartami.

Najnovšie je Knoppix dostupný v podobe LiveDVD obrazu, už tradične s predvoleným desktopovým prostredím LXDE, ale s možnosťou výberu prostredí KDE Plasma 5.14 či GNOME Shell 3.30. Nástroj na správu súborov s grafickým rozhraním PCMan File Manager (PCManFM) bol aktualizovaný na verziu 1.3.1. Nový Knoppix má dostupné pre užívateľov webové prehliadače Chromium 76 a Mozilla Firefox 69.0.2 s predinštalovanými rozšíreniami Ublock Origin a Noscript. Nechýba ani kolekcia kancelárskych nástrojov Libre Office 6.3.3, nový Gimp 2.10.8 a množstvo ďalšieho softvéru. Jadro Linuxu bolo aktualizované na takmer najnovšiu verziu 5.3.5.

Podrobnosti ku tomuto vydaniu sú uverejnené na stránkach projektu knopper.net. Možnou výhodou Knoppixu 8.6.1 je ponechanie podpory 32bitových procesorových architektúr, čo znamená funkčnosť aj na staršom a menej výkonnom hardvéri.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Precision