přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konference Linuxalt 2006

Atos

Konference Linuxalt 2006

Praha, Ostrava, Olomouc - tradiční bašty linuxových konferencí. Letos se konečně podařilo připravit obdobnou akci také v Brně - sídle známých linuxových firem, vývojových center a tří fakult zaměřených na informační technologie. Sdružení Linux v Brně při té příležitosti vyhlašuje Call for Papers (hledání přednášejících).


Zaměření konference

Volné sdružení Linux v Brně ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Liberix, Studentskou unií FIT VUT Brno a sponzory, pro vás připravuje 1. ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce pod názvem Linuxalt se zaměřením na open source software (OSS) a free software (FS). Konference proběhne na půdě FIT VUT v Brně - Králově poli o víkendu 4. a 5. listopadu 2006.

Hlavním tématem bude operační systém GNU/Linux, nevylučujeme však ani jiné OSS operační systémy. Z konference bude pořizován audiovizuální záznam, který bude volně dostupný všem ke stažení z internetu. Připravujeme také sestavení sborníku (ISBN), který poskytne informační text ke všem přednáškám a nabídne studentům, kteří se zapojí do přednášek, možnost hodnocení v publikační činnosti.

Linuxalt se svojí tématikou snaží oslovit začínající i pokročilé uživatele, programátory, administrátory, manažery i studenty. Cílem je zvýšit povědomí o Linuxu mezi lidmi, o jeho možnostech a využití v domácnosti i na pracovišti.

Call for Papers (hledání přednášejících)

Přednášky na Linuxalt jsou rozděleny na následující tři hlavní témata:

  • Desktop - nasazení Linuxu v domácnosti, používání nejrůznějších programů OSS a FS. řešení běžných problémů s operačním systémem Linux.
  • Development - vývojové nástroje a jejich praktické využití pro vývoj OSS aplikací a vše s tím související.
  • Management - nasazení Linuxu ve firmě nebo ve škole, technická řešení, praktické ukázky nasazení a komerční přednášky firem nabízejících služby v oblasti OSS (partner slot).

Témata zastřešují prakticky každý aspekt nasazení a použití GNU/Linuxu, proto se nebojte přijít s jakýmkoli zajímavým návrhem. Přednášky se budou konat v hodinových blocích (50 minut přednáška, 10 minut přestávka), blok je možno rozdělit na dvě 25 minutové přednášky se souvisejícími tématy nebo spojit v dvojblok o 100 minutách. V čase přednášky počítejte i s pár minutami na dotazy. Návrhy na přednášky zasílejte na prednasky@linuxalt_cz. Návrhy koncipujte jako abstrakta, kde popišete, o co v přednášce půjde a v bodech popište její průběh.

Call for Sponzors (hledání sponzorů)

Konference je koncipována jako nezisková. Většinu nákladů tvoří cestovné, ubytování a strava pro lektory. Uvítáme proto vaše dary či sponzoring.

Harmonogram

  • 29. září 2006 - konečné datum dodání návrhů přihlášek pro lektory.
  • 6. října 2006 - kompletace programu.
  • 20. října 2006 - odevzdání textů do sborníku a kompletních dokumentů k přednáškám.
  • 4. a 5. listopadu 2006 - konání konference.

Kontakty

Pro bližší informace navštivte webové stránky http://www.linuxalt.cz nebo se zeptejte na emailové adrese info@linuxalt_cz.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao