přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Letošní ročník LinuxExpa 2007 zahájí Michael Meeks

Letošní ročník LinuxExpa 2007 zahájí Michael Meeks

Již 7. ročník konference a výstavy LinuxExpo 2007 se koná ve dnech 17. - 18. dubna v konferenčním centru Hotelu Olympik Artemis Praha. Na LinuxExpu budete mít možnost se seznámit s předním vývojářem OpenOffice.org Michaelem Meeksem. V rámci bohatého konferenčního programu vystoupí řada dalších osobností z oblasti Open Source a Linuxu.


Na 7. ročníku LinuxExpa se návštěvníci mohou seznámit s přednáškami, prezentacemi a praktickými ukázkami předních společností z oblasti OSS jako např. IBM, Servodata, Oracle, HP, Red Hat, SGI, Sun, Eset software a mnoho dalších. Vybrali jsme pro Vás nejzajímavější tipy co na konferenci a výstavě shlédnout.

O úvod konference se postará Michael Meeks, přední vývojář OpenOffice.org, přednáškou o světě OpenOffice. Spolu s tímto nadšeným příznivcem otevřeného softwaru, který v současné době pracuje ve společnosti Novell jako vedoucí vývojářského týmu OpenOffice.org, se podíváme na válku v oblasti formátů dokumentů. Snad vás přesvědčí o tom, že tím nejlepším místem, kde můžete přispět ke svobodě, je OO.o.

V následující přednášce zástupci společnosti IBM ohlásí novou generaci softwarových nástrojů pro komunikaci a spolupráci IBM Lotus Notes 8, což stojí jistě za pozornost. Tématem dalších prezentací bude využití vlastních produktů v linuxovém prostředí, např. Nástroje pro management serverů a virtualizaci. V závěru přednáškového bloku společnosti IBM se můžete těšit na velmi zajímavou případovou studii na Linuxu.

Jako součást LinuxExpa je pro návštěvníky připraven program zaměřený na veřejnou správu, "Open Government den". V této části prvního dne konference se společnost Microsoft zaměří na OpenXML, bude řeč o grafickém rozhraní KDE a vystoupí i předseda organizace OSS Alliance Filip Molčan.

S projektem OpenSolaris, který má za sebou téměř dva roky existence, vás seznámí odborníci ze společnosti Sun Microsystems. Další prezentace Open Source projektu, t.j. nekomerčních projektů a vzdělávacích programů z oblasti open source softwaru, jako je např. celosvětový komunitní projekt openSUSE, proběhnou druhý den konference a výstavy LinuxExpo v rámci "Open Source dne".

Odpověď na otázku jak v rámci rostoucí firmy sdílet informace a dokumenty Vám přinese přednáška společnosti Oracle Czech.

Pokud Vás zajímají spíše konkrétní praktické ukázky budete mít především druhý den konference opravdu plný program. Neměli byste si nechat ujít RedHat Claster Suite předvedený společností Enlogit, využití virtualizace Red Hat Enterprise Linux společnosti Red Hat Czech, implemetaci iSCSI pole společností REKONix či ukázku cest zhodnocení LINUX platformy společností SYBASE.

"Věřím, že budete mít během obou dnů letošního LinuxExpa možnost získat řadu nových poznatků, zkušeností i názorů z oblasti Linuxu a Open Source, které využijete pro své rozhodování při hledání vhodného řešení pro vaší firmu", říká Michal Franěk, ředitel společnosti Exponet, která LinuxExpo pravidelně pořádá.

Odborným garantem akce je organizace OSS Alliance. Možnosti registrace a další informace naleznete na www.linuxexpo.cz

Za Exponet s.r.o.

Jolana Jakoubková
jolana.jakoubkova@expo-net_cz
tlf.: +420 226 066 933

Exponet s.r.o. - pořadatel odborně zaměřených konferencí, veletrhů a výstav. Portfolio služeb zahrnuje pořádání firemních prezentací, seminářů, tiskových konferencí a společenských akcí a realizaci výstavních expozic a stánků na tuzemských i zahraničních veletrzích. Mezi největší pořádané akce patří konference a výstavy: IT Security Workshop, Mobile and Wireless Solutions, LinuxExpo, IT Business Solutions, IP Telephony Workshop či Data Storage Workshop. Více na www.expo-net.cz.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...