přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu

CADservis

Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu

tux.png

Vďaka opusteniu podpory zastaraných technológií sa jadro Linuxu vo verzii 5.7 očistí od približne 29-tisícov riadkov zdrojového kódu.


Ešte minulý rok, s príchodom Linuxu 5.4, prišla aj správa o rozhodnutí vývojárov jadra opustiť podporu zastaraných technológií Ultra-wideband (UWB) a Wireless USB. Zdrojový kód týkajúci sa týchto technológií bol niekoľko rokov bez prispievateľov alebo správcov starajúcich sa o aktualizácie či prípadné opravy. Za neúspechom UWB a Wireless USB všeobecne možno tiež hľadať pokroky alternatívnych technológií, akými boli v tých časoch Bluetooth a WiFi.

Rozhodnutie odstrániť zdrojový kód týkajúci sa podpory UWB a Wireless USB z jadra Linuxu nakoniec prišlo zo strany vývojára Grega Kroah-Hartmana. Podľa jeho poznámky ku odstráneniu ovládačov, toto neskoré rozhodnutie nie je inak odôvodnené ako prehliadnutím zo strany vývojárov, ktorí zrejme hardvér s UWB alebo Wireless USB ani nevlastnia. Linux 5.7 by tak mal byť vo výsledku očistený od približne 29-tisíc riadkov zdrojového kódu, pokiaľ sa táto zmena nestretne s námietkami. V porovnaní s celkovou veľkosťou jadra je to síce pomerne malé odľahčenie, ktoré ale Linux vo výsledku zlepší.

Nahoru

Příspěvky

Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Petr Ježek 3. 03. 2020, 10:41:44
Odpovědět  Odkaz 
Greg by měl být důslednějšíí v eliminaci kódu pro zastaralé a nevyužívané technologie. Jde o spoustu diluviálního HW, pro něž lze zajistit speciální "retro" kernel a standardní dále masivně odlehčit. Mínus 20 let by mělo být dostatečnou rezervou i pro "686" "bleeding edge" distribuce.
Ivan Kmeťo Re: Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Ivan Kmeťo 4. 03. 2020, 14:04:56
Odpovědět  Odkaz 
Ja by som osobne videl riešenie napríklad v takzvanom kernel module (ktorý môže alebo nemusí poskytovať distribúcia) pre prípady, že by niekto podporu tohto HW alebo iného nutne potreboval, napriek tomu, že je prakticky zastaraný. Pomohlo by to jadro ako také ďalej odľahčiť. To aké by malo byť jadro Linuxu, či monolitické, modulárne alebo tzv. microkernel, o tom všetkom sa viedli debaty v minulosti a nevyhneme sa im podľa mňa ani v budúcnosti.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF