přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Největší česko-slovenská advokátní kancelář vstoupila do Open-source Aliance

Největší česko-slovenská advokátní kancelář vstoupila do Open-source Aliance

open_source_aliance.png

Společnost HAVEL&PARTNERS je novým členem spolku Open-source Aliance. Zástupci právnické firmy se zapojí do práce několika výborů Aliance. Půjde pochopitelně o výbor pro legislativu, ale také o výbor pro eGovernment a architekturu.


„Náš výbor pro legislativu má jednoznačný cíl, pomoci ve veřejné správě vypořádat se s problematikou smluv a pořizování otevřeného software. Chtěli bychom vydat metodický pokyn, jak s open-source pracovat. Práce výboru pro eGovernment a architekturu zase spočívá v tom, že jeho členové např. navrhnou referenční model architektury úřadu, který zčásti bude podporovat otevřená řešení a vytvoří tak jakýsi návod, jak udělat první kroky k uvolnění dlouholetého vendor lock-inu,“ vysvětluje práci spolku Open-source Aliance předseda představenstva Pavel Dovhomilja.

Pavel Dovhomilja Pavel Dovhomilja

„Od spolupráce s advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS očekávám pomoc především v oblasti aktivit spojených s digitalizací eGovernmentu a naplňování tzv. Digitální ústavy, tedy zákona o právu na digitální služby, a to především v souvislosti s využitím otevřených řešení. Dále participaci v rámci aktivit legislativního výboru zřízeného Aliancí na návrzích, projednávání a propagování změny právních předpisů a legislativy v oblasti zavádění otevřených produktů do státní správy,“ dodává Pavel Dovhomilja.

„Naše advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se dlouhodobě zaměřuje na inovativní technologická řešení a digitalizaci soukromého sektoru i veřejné správy. Členství v Open-source Alianci tedy považujeme za zcela logický krok, jak se podílet na implementaci nejnovějších technologických trendů do českého prostředí. Věříme, že společně s dalšími členy se nám podaří posunout vnímání open-source řešení správným směrem a přispět tak k efektivnějšímu fungování veřejné správy a řešení praktických problémů soukromého sektoru,“ konstatuje JUDr. Jan Diblík, advokát a partner z HAVEL&PARTNERS.

JUDr. Jan Diblík JUDr. Jan Diblík

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 33
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz