přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Největší česko-slovenská advokátní kancelář vstoupila do Open-source Aliance

Největší česko-slovenská advokátní kancelář vstoupila do Open-source Aliance

open_source_aliance.png

Společnost HAVEL&PARTNERS je novým členem spolku Open-source Aliance. Zástupci právnické firmy se zapojí do práce několika výborů Aliance. Půjde pochopitelně o výbor pro legislativu, ale také o výbor pro eGovernment a architekturu.


„Náš výbor pro legislativu má jednoznačný cíl, pomoci ve veřejné správě vypořádat se s problematikou smluv a pořizování otevřeného software. Chtěli bychom vydat metodický pokyn, jak s open-source pracovat. Práce výboru pro eGovernment a architekturu zase spočívá v tom, že jeho členové např. navrhnou referenční model architektury úřadu, který zčásti bude podporovat otevřená řešení a vytvoří tak jakýsi návod, jak udělat první kroky k uvolnění dlouholetého vendor lock-inu,“ vysvětluje práci spolku Open-source Aliance předseda představenstva Pavel Dovhomilja.

Pavel Dovhomilja Pavel Dovhomilja

„Od spolupráce s advokátní kanceláří HAVEL & PARTNERS očekávám pomoc především v oblasti aktivit spojených s digitalizací eGovernmentu a naplňování tzv. Digitální ústavy, tedy zákona o právu na digitální služby, a to především v souvislosti s využitím otevřených řešení. Dále participaci v rámci aktivit legislativního výboru zřízeného Aliancí na návrzích, projednávání a propagování změny právních předpisů a legislativy v oblasti zavádění otevřených produktů do státní správy,“ dodává Pavel Dovhomilja.

„Naše advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se dlouhodobě zaměřuje na inovativní technologická řešení a digitalizaci soukromého sektoru i veřejné správy. Členství v Open-source Alianci tedy považujeme za zcela logický krok, jak se podílet na implementaci nejnovějších technologických trendů do českého prostředí. Věříme, že společně s dalšími členy se nám podaří posunout vnímání open-source řešení správným směrem a přispět tak k efektivnějšímu fungování veřejné správy a řešení praktických problémů soukromého sektoru,“ konstatuje JUDr. Jan Diblík, advokát a partner z HAVEL&PARTNERS.

JUDr. Jan Diblík JUDr. Jan Diblík

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 33
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

DT Summit MP