přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novell 7-8/2006

Novell 7-8/2006

Luděk Šafář informuje o dění z oblasti SUSE Linuxu a softwaru firmy Novell.


SUSE Linux Enterprise 10

Nejnovější verze linuxové řady SUSE Linux Enterprise s číslem 10 bude uvolněna tento měsíc. Dva základní komponenty (SUSE Linux Enterprise Server 10 a SUSE Linux Enterprise Desktop 10) se stanou novými stavebními kameny linuxové strategie společností Novell.

http://www.novell.com/linux/prerelease.html

Bandita je venku

Novell spustil nový projekt, který má za cíl unifikovat a sjednotit přístup související s řízním bezpečnosti a identity managementu v otevřených systémech, a to pod kódovým názvem Bandit. Jedná se o první otevřený projekt tohoto druhu, který by se měl zabývat jednotlivými komponentami bezpečnosti jako je autentikace, role uživatelů, politiky a vyhovění zákonným požadavkům. Jednou z klíčových součástí je tzv. Common Authentication Services Adapter (CASA), který umožňuje výměnu bezpečnostních informací mezi aplikacemi. Partnery v tomto projektu jsou mimo jiné ActiveIdentity, IBM a Eclipse Foundation.

http://www.bandit-project.org

NCR a Novell

Společnost NCR, jeden z největších světových výrobců pokladních systémů a bankomatů, bude v některých ze svých produktových řad používat Software Novell Linux Point of Service. NLPOS je speciální distribuce Linuxu optimalizovaná pro běh ve specifickém prostředí terminálových pokladen. V případě NCR se bude jednat o řady NCR EasyPoint a NCR FastLane.

Bugzilla pro Novell

Novell sjednotil všechny své starší bug-tracking systémy a vnitřně spoléhá pouze na bugzillu. Všechy požadavky, včetně sledování změn v intranetu apod. jsou od poloviny června řízeny v bugzille. V souvislosti s tímto faktem uvolnil Novell interně vyvíjený plug-in pro bugzillu pro řízení testů pod názvem Testopia.

http://www.mozilla.org/projects/testopia/

www.novell.cz

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz