přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

deepin_perex.png

Aktualizácia pre linuxovú distribúciu Deepin 20.2.4 predstavila nové funkcie svojho desktopového prostredia. Novinkou je tiež zlepšenie podpory hardvéru vďaka novšej verzii jadra Linux a zoznam zmien doplňuje množstvo opráv chýb.


Nová verzia linuxovej distribúcie Deepin 20.2.4 bola vydaná s potrebnými aktualizáciami softvérových balíčkov, opravami chýb či novými funkciami desktopového prostredia. Deepin je známy najmä kvôli tomuto prostrediu s rovnakým názvom a Deepin DE je dostupné aj pre užívateľov iných linuxových distribúcií.

deepin2024_01.png


Deepin DE dostalo novú funkciu, ktorá umožňuje vyhľadávanie aplikácií a dokumentov podľa ich názvu priamo z panela nástrojov. Niekoľko aplikácií okrem opráv chýb pridalo aj podporu pre tmavú tému vzhľadu prostredia a úpravy ich prvkov dizajnu robia vzhľad Deepinu viac ucelenejším. Správca súborov najnovšie umožňuje napaľovanie CD z formátu UDF a užívateľom pribudla tiež možnosť písania komentárov ku aplikáciám v App Store.

deepin2024_02.png


Deepin 20.2.4 je založený na staršej verzii distribúcie Debian 10 Buster s jadrom Linux 5.10.60, ktoré má dlhodobú podporu. Užívatelia si však môžu podľa potreby nainštalovať aj novší Linux 5.13.13 pre zabezpečenie podpory novšieho hardvéru. Zároveň boli v novom Deepine aktualizované aj hardvérové ovládače pre grafické karty od Nvidie.

Správa ku vydaniu distribúcie Deepin 20.2.4 s prehľadom všetkých zmien a odkazmi na stiahnutie inštalačných obrazov bola uverejnená na stránkach deepin.org.

Nahoru

Příspěvky

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4
Petr Ježek 1. 10. 2021, 14:41:37
Odpovědět  Odkaz 
Zásadní je tmavé provedení systému i aplikací, neb to šetří energii podsvětlovacích diod panelů současných monitorů. Distro nebo DE, které toto neumožňuje, neberu jako promyšleně navržené.
Re: Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4
killa.cz 2. 10. 2021, 18:22:14
Odpovědět  Odkaz 
..no vono to je trochu složitější.. podsětlovací diody žádnou energii nemaj.. ledatak ji můžou spotřebovávat, čímž s časem klesá jejich jas.. pokud panel nemá podsvětlení přímo pod lcd vrstvou, ale má ho na krajích tak stejně local dimming nemá.. a jediný co local dimming dělá fakt spolehlivě je to, že s vysvícením diod vyrobí nerovnoměrnost podvícení.. a za druhý, pokud se pletu tak mě někdo opravte.. ale pixely v lcd se musí zavírat, normálně sou otevřený, takže tmavej režim těžko může šetřit cokoliv jinýho než voči, a třeba webový prohlížeče budou mít tmavý stejně jen rámečky, podklad obsahu ne.. a distrem ani DE to není, je to o themes, pro daný DE.. o tom myšlení bych se ani nevyjadřoval..

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »