přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3

Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3

linuxmint2021.png

Nasledujúca verzia distribúcie Linux Mint 21.3 je vo vývoji a predstavené už boli aj prvé novinky. Aplikácia Hypnotix rozšíri funkcie a nová verzia desktopového prostredia Cinnamon dostane počiatočnú podporu Waylandu.


Vývojári distribúcie Linux Mint predstavili niekoľko noviniek, ktoré by sa mali už na konci tohto roku dostať do stabilnej verzie s číslom 21.3. Najdôležitejšou novinkou bude zrejme nová verzia desktopového prostredia Cinnamon 6.0.

Prostredie Cinnamon 6.0 má pridať základnú podporu Waylandu, teda zatiaľ s veľmi obmedzenou funkčnosťou a stabilitou. Vývojári majú v pláne postupne rozširovať podporu Waylandu v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, prinajmenšom až do vydania Linuxu Mint 23. Užívatelia si budú môcť zvoliť Xorg alebo Wayland reláciu na prihlasovacej obrazovke.

IPTV prehrávač Hypnotix pridá v novej verzii možnosť vytvorenia zoznamu obľúbených kanálov a zároveň pribudne aj funkcia pre aktualizáciu softvérového balíčka yt-dlp, vďaka čomu by sa mala zlepšiť podpora služby YouTube. Nakoniec bola oznámená zmena týkajúca sa repozitárov Romeo. Tie by mali užívateľom sprístupniť všetky nestabilné vývojové balíčky v predstihu pred vydaním akejkoľvek budúcej verzie Mintu. Táto zmena má pomôcť záujemcom, ktorí sa chcú zapojiť do testovania predpripravených noviniek.

Celá správa s ďalšími podrobnosťami o doterajších novinkách a zmenách vo verzii distribúcie Linux Mint 21.3 bola uverejnená na stránke blog.linuxmint.com.

Nahoru

Příspěvky

Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3
kamowski 2. 11. 2023, 10:46:52
Odpovědět  Odkaz 
ďakujem za správičku :)
Petr Valach Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3
Petr Valach 5. 11. 2023, 19:11:40
Odpovědět  Odkaz 
Já bych ocenil významné změny v Nemo. Skutečně, k Dolphinu má hodně daleko. Je těžkopádnější, pomalejší a nabízí méně funkcí. Mint neumožňuje nadefinovat různý obsah na více monitorech (například zobrazení obsahu z různých složek). Mint používám 10 let a zatím nemám důvod měnit, ale přiznám se, valím na KDE a Cinnamon si pustím výjimečně.
Re: Novinky z vývoja Linuxu Mint 21.3
kamowski 6. 11. 2023, 12:40:56
Odpovědět  Odkaz 
@"Mint neumožňuje nadefinovat různý obsah na více monitorech (například zobrazení obsahu z různých složek"
---
tak toto som nepochopil :)
ja ti neodporujem, používam thunar v xfce, možno by si to mohol trochu rozviesť, ...

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...