přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropa se přiklání k open-source softwaru, firmy i školy používají OpenOffice.org i LibreOffice, výběr článků z OpenOffice.cz za duben a květen

Evropa se přiklání k open-source softwaru, firmy i školy používají OpenOffice.org i LibreOffice, výběr článků z OpenOffice.cz za duben a květen

obecna.png

Milník na cestě Mnichova k OSS. Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org. LibreOffice on­line bude skutečným konkurentem Microsoft Office 365. Dialogová okna – vytvoření okna a textová pole. Jak vytvořit kvalitní textový dokument, za který se nebudete stydět. OpenOffice. org 3. 4 vychází pod názvem Apache OpenOffice. V polské Varšavě se poprvé konal Open Source Day 2012. Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX. Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech. Jak vytvořit seznam použité literatury.


Milník na cestě Mnichova k open-source softwaru

Správa města Mnichova nahradila poslední makra, která byla vázána na proprietární balík. Přechází tak zcela na svobodný software. Většina z celkem 14 000 osobních počítačů používaných v mnichovských kancelářích nyní používá kancelářský balík OpenOffice.org (od verze 3.2.1). Výchozím formátem ve městě je Open Document Format (ODF). „Během migrace IT se také podařilo snížit počet šablon a formulářů o 40 procent,“ píše Böge a dodává, že město má od února 9810 pracovních stanic běžících na Linuxu. 

Daniel Sedláček, 2. 04. 2012

Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org

Jedna ze škol, která šetří své omezené finanční prostředky s pomocí open source, sídlí v Plzni. Je to Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni. OpenOffice.org mají ve škole nainstalovaný na 350 stanicích. Studenti mají tento legální software i doma, protože učitelé ve škole jim takovou možnost ukázali.

redakce OpenOffice.cz, 3. 04. 2012

LibreOffice on­line bude skutečným konkurentem Microsoft Office 365

LibreOffice vdechl nový život do stagnujícího open-source kancelářského balíku OpenOffice.org. Pod The Document Foundation postupuje velmi agresivně kupředu. Následující rozhovor s Charlesem H. Shulzem, spoluzakladatelem nadace, se dotýká procesu vývoje LibreOffice, jeho aktuálního stavu a plánů do budoucna. 

Daniel Sedláček, 12. 04. 2012

Dialogová okna (1.) – vytvoření okna a textová pole

Nejste spokojeni s přednastavenými možnostmi vstupů, které program nabízí? Řešením jsou vlastní vstupy, kde si můžete sami zvolit vlastnosti, pole, vzhled a funkci. 

Daniel Sedláček, 16. 04. 2012

Jak vytvořit kvalitní textový dokument, za který se nebudete stydět

Máte rádi pěkně uspořádané a přehledné dokumenty? Písmo, stránka, odstavec atd. mají své vlastnosti, které bychom všichni měli při psaní dokumentu respektovat, chceme-li ho mít kvalitní. Jak na to, prozradí příručka Práce s textem, na kterou upozornil pan Jiří Machač (původním autorem je pan Pavel Roubal).

redakce OpenOffice.cz, 30. 04. 2012 

OpenOffice. org 3. 4 vychází pod názvem Apache OpenOffice

OpenOffice.org pokračuje pod patronátem Apache Software Foundation a upraveným názvem Apache OpenOffice. Právě vydaná verze 3.4 obsahuje množství technických úprav a je dokladem, že vývoj softwaru pokračuje..

redakce OpenOffice.cz, 8. 05. 2012

V polské Varšavě se poprvé konal Open Source Day 2012

Začátkem května se poprvé v hlavním městě Polska – Varšavě – konala konference Open Source Day 2012. Na ní se jednalo o open-source softwaru v plánech Evropské komise, bezpečnosti a technologiích.

Irena Šafářová, 2 1. 05. 2012

Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX

Ve společnosti INTAX, která poskytuje služby v oblasti informačních systémů a zabývá se vývojem a údržbou aplikačního programového vybavení podle potřeb zákazníků, mají s používáním různých verzí kancelářských programů dlouholeté zkušenosti.

redakce OpenOffice.cz, 22. 05. 2012

Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech

Mnozí uživatelé OpenOffice.org hojně používali doplňky stažené z jeho stránek. Víte ale, že do LibreOffice si můžete také stáhnout rozšíření ze stránky LibreOffice | Extensions? Např. ty, které znáte z OpenOffice.org: kopírování stylů do jiných dokumentů, varující tabulky a ukládání do více formátů. 

redakce OpenOffice.cz, 24. 05. 2012

Jak vytvořit seznam použité literatury

Seznam použité literatury můžete vytvořit dvěma způsoby. Jak na to uvidíte v následujícím videu.

Irena Šafářová, 30. 05. 2012

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2.40 | Hodnotilo: 5
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog