Acronis
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropa se přiklání k open-source softwaru, firmy i školy používají OpenOffice.org i LibreOffice, výběr článků z OpenOffice.cz za duben a květen

RedHat

Evropa se přiklání k open-source softwaru, firmy i školy používají OpenOffice.org i LibreOffice, výběr článků z OpenOffice.cz za duben a květen

obecna.png

Milník na cestě Mnichova k OSS. Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org. LibreOffice on­line bude skutečným konkurentem Microsoft Office 365. Dialogová okna – vytvoření okna a textová pole. Jak vytvořit kvalitní textový dokument, za který se nebudete stydět. OpenOffice. org 3. 4 vychází pod názvem Apache OpenOffice. V polské Varšavě se poprvé konal Open Source Day 2012. Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX. Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech. Jak vytvořit seznam použité literatury.


Milník na cestě Mnichova k open-source softwaru

Správa města Mnichova nahradila poslední makra, která byla vázána na proprietární balík. Přechází tak zcela na svobodný software. Většina z celkem 14 000 osobních počítačů používaných v mnichovských kancelářích nyní používá kancelářský balík OpenOffice.org (od verze 3.2.1). Výchozím formátem ve městě je Open Document Format (ODF). „Během migrace IT se také podařilo snížit počet šablon a formulářů o 40 procent,“ píše Böge a dodává, že město má od února 9810 pracovních stanic běžících na Linuxu. 

Daniel Sedláček, 2. 04. 2012

Na střední škole v Plzni používají OpenOffice.org

Jedna ze škol, která šetří své omezené finanční prostředky s pomocí open source, sídlí v Plzni. Je to Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni. OpenOffice.org mají ve škole nainstalovaný na 350 stanicích. Studenti mají tento legální software i doma, protože učitelé ve škole jim takovou možnost ukázali.

redakce OpenOffice.cz, 3. 04. 2012

LibreOffice on­line bude skutečným konkurentem Microsoft Office 365

LibreOffice vdechl nový život do stagnujícího open-source kancelářského balíku OpenOffice.org. Pod The Document Foundation postupuje velmi agresivně kupředu. Následující rozhovor s Charlesem H. Shulzem, spoluzakladatelem nadace, se dotýká procesu vývoje LibreOffice, jeho aktuálního stavu a plánů do budoucna. 

Daniel Sedláček, 12. 04. 2012

Dialogová okna (1.) – vytvoření okna a textová pole

Nejste spokojeni s přednastavenými možnostmi vstupů, které program nabízí? Řešením jsou vlastní vstupy, kde si můžete sami zvolit vlastnosti, pole, vzhled a funkci. 

Daniel Sedláček, 16. 04. 2012

Jak vytvořit kvalitní textový dokument, za který se nebudete stydět

Máte rádi pěkně uspořádané a přehledné dokumenty? Písmo, stránka, odstavec atd. mají své vlastnosti, které bychom všichni měli při psaní dokumentu respektovat, chceme-li ho mít kvalitní. Jak na to, prozradí příručka Práce s textem, na kterou upozornil pan Jiří Machač (původním autorem je pan Pavel Roubal).

redakce OpenOffice.cz, 30. 04. 2012 

OpenOffice. org 3. 4 vychází pod názvem Apache OpenOffice

OpenOffice.org pokračuje pod patronátem Apache Software Foundation a upraveným názvem Apache OpenOffice. Právě vydaná verze 3.4 obsahuje množství technických úprav a je dokladem, že vývoj softwaru pokračuje..

redakce OpenOffice.cz, 8. 05. 2012

V polské Varšavě se poprvé konal Open Source Day 2012

Začátkem května se poprvé v hlavním městě Polska – Varšavě – konala konference Open Source Day 2012. Na ní se jednalo o open-source softwaru v plánech Evropské komise, bezpečnosti a technologiích.

Irena Šafářová, 2 1. 05. 2012

Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX

Ve společnosti INTAX, která poskytuje služby v oblasti informačních systémů a zabývá se vývojem a údržbou aplikačního programového vybavení podle potřeb zákazníků, mají s používáním různých verzí kancelářských programů dlouholeté zkušenosti.

redakce OpenOffice.cz, 22. 05. 2012

Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech

Mnozí uživatelé OpenOffice.org hojně používali doplňky stažené z jeho stránek. Víte ale, že do LibreOffice si můžete také stáhnout rozšíření ze stránky LibreOffice | Extensions? Např. ty, které znáte z OpenOffice.org: kopírování stylů do jiných dokumentů, varující tabulky a ukládání do více formátů. 

redakce OpenOffice.cz, 24. 05. 2012

Jak vytvořit seznam použité literatury

Seznam použité literatury můžete vytvořit dvěma způsoby. Jak na to uvidíte v následujícím videu.

Irena Šafářová, 30. 05. 2012

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2.40 | Hodnotilo: 5
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


RedHat - D

Public Relations

NetApp nabízí nejmenší HCI v podobě 2nodového storage clusteru!

ALEFNetApp HCI je přesvědčivé řešení pro moderní datová centra, které nabízí nezávislé škálování výpočetních nebo úložných uzlů, QoS pro detailní řízení výkonu aplikací, multitenantnost pro více aplikací sdílejících stejné zdroje, schopnost nezávislého škálování úložných a výpočetních zdrojů a pokročilé datové služby včetně domén replikace a ochrany.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis