přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat chce dodávat linuxovou platformu pro automobily

Red Hat chce dodávat linuxovou platformu pro automobily

Red Hat

Společnost Red Hat na Red Hat Summitu 2021 zveřejnila odhodlání poskytovat předvídatelnou linuxovou platformu s nepřetržitými certifikacemi pro celou řadu bezpečnostních aplikací pro vozidla – od infotainmentu po řízení. 


Jak jsme vás informovali, ve dnech 27. a 28. dubna 2021 se konala virtuální konference Red Hat Summit 2021. Na ní společnost Red Hat představila svůj záměr dodávat funkčně bezpečný, certifikovaný a vyvíjející se linuxový operační systém pro automobilový průmysl. Ten má být postaven na podnikové platformě Red Hat Enterprise Linux. Systém dodávaný Red Hatem bude průběžně certifikován společností exida, předním dodavatelem v oblasti funkční bezpečnosti napříč různými průmyslovými odvětvími. Zároveň bude navržen pro průběžné aktualizace po celou dobu svého životního cyklu při zachování klíčových certifikací funkční bezpečnosti, což přinese větší flexibilitu automobilovému softwarovému ekosystému.

Red Hat má zájem přidat do automobilového softwaru otevřené inovace při zachování stejné garance funkční bezpečnosti jako při stávajících řešeních, který jsou dnes založeny na proprietárních prvcích. Přitom operační systém ve výsledném softwarovém balíčku hraje významnou roli spolu s tím, jak se automobily stále více podobají mobilním datacentrům, poskytující pokročilé asistenční systémy řidiče, infotainment a v budoucnu též fenomén automatizovaných vozidel.

Volkswagen vítezem Red Hat Innovation Awards 2021

Jedním z oceněných vítězů 15. ročníku vyhlášení ocenění Red Hat Innovation Awards 2021 se stala společnost Volskwagen, největší evropský výrobce automobilů. Soutěž oceňuje technologické úspěchy zákazníků společnosti Red Hat z celého světa. Red Hat automobilku Volkswagen ocenil za to, že spolu Red Hat Open Innovation Labs vybudoval Volkswagen virtuální testovací prostředí využívající technologii Red Hat, a díky tomu dokázala snížit náklady na testování o 50 %.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »