přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, RedHat spouští stránku OperatorHub.io pro Kubernetes

Alvao

RedHat spouští stránku OperatorHub.io pro Kubernetes

kubernetes.png

Společnost RedHat zahájila provoz komunitní stránky OperatorHub.io, která má pomáhat zájemcům o tzv. „operátory“ v systému Kubernetes pro správu kontejnerů. 


Koncept operátorů představila v roce 2016 společnost CoreOS. Nyní je prosazován společností RedHat a velkou částí komunity kolem Kubernetes. Tento koncept poskytuje nový způsob automatizace úloh správy infrastruktury a aplikací využitím automatizačního nástroje Kubernetes. Správci a vývojáři tak mohou automatizovat veřejné služby typu cloud  včetně poskytování, škálování a zálohování / zálohování. Navíc jsou tyto služby přenositelné bez ohledu na infrastrukturu.

operatorhub.png

Pod pojmem operátor se rozumí způsob balení, nasazení a správy aplikací, nativních pro Kubernetes. Kubernetes aplikace je přitom taková, která je nasazená na Kubernetes a zároveň pomocí Kubernetes spravovaná, a to prostřednictvím Kubernetes API nebo kubectl.

Nově zřízená stránka OperatorHub.io, kterou spustila společnost RedHat ve spolupráci s dalšími (AWS, Google Cloud, Microsoft), poskytuje dostupné operátory splňující všechny standardy kvality.

Bližší informace hlavně o operátorech najde čtenář v blogu RedHatu.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Petr Valach

Petr Valach

Patřím mezi hrdé uživatele a propagátory svobodného a open-source softwaru. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: KDE

| blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao