přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rocky Linux spúšťa verejné testovanie

Rocky Linux spúšťa verejné testovanie

rockylinux_perex.png

Jednou z ďalších distribúcií, ktorá má byť plne kompatibilnou alternatívou ku CentOS Linuxu, je aj Rocky Linux. Po približne šiestich mesiacoch od oznámenia o založení tohto projektu prichádzajú prvé inštalačné obrazy určené na testovanie.


Nedlho po vydaní inštalačných obrazov distribúcie AlmaLinux sa ku dokončeniu blíži aj ďalšia distribúcia s rovnakým zameraním. Rocky Linux vznikol z iniciatívy Gregoryho Kurtzera, ktorý je jedným z pôvodných zakladateľov CentOS Linuxu. Jeho snahou je pokračovať v pôvodnom zameraní CentOS Linuxu ako komunitnej distribúcie založenej na Red Hat Enterprise Linuxe.

rockylinuxrc_01.png


Rocky Linux dostal prvé inštalačné obrazy, ktoré sú určené zatiaľ iba na testovanie a odhalenie prípadných chýb pred jeho blížiacim sa dokončením. Dobrou správou pre migrujúcich užívateľov je, že Rocky Linux ostane plne kompatibilným systémom s distribúciami CentOS Linux a RHEL. Vydanie stabilnej verzie by mohlo byť podľa očakávaní oznámené už počas tohto mesiaca.

rockylinuxrc_02.png


Do akej miery si budú distribúcie Rocky Linux a AlmaLinux konkurovať a aké výhody každá z nich ponúkne užívateľom je zatiaľ ťažké odhadnúť. Rocky Linux má však aspoň jednu praktickú výhodu vďaka dostupnosti samostatných inštalačných obrazov pre architektúru ARM64, ktorej podpora je v prípade AlmaLinuxu zatiaľ iba vo fáze vývoja.

Správu ku vydaniu inštalačných obrazov distribúcie Rocky Linux 8.3 RC1 s ďalšími podrobnosťami je možné nájsť na fóre projektu či na oficiálnej stránke rockylinux.org.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Jak ovládnout kamery v chytrém městě? Přihlaste se na webinář 24. června

MilestoneMěsta se plní dohledovými kamerami. Jen v Praze jich bylo dle údajů z roku 2019 něco přes 2 800. Instalují se za účelem zajištění bezpečnosti občanů, plynulosti dopravy i jako senzory, které pomáhají monitorovat životní prostředí.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »