přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výběr záříjových článků z portálu OpenOffice.cz

Výběr záříjových článků z portálu OpenOffice.cz

ooo.png

Skúste si vytvoriť knihu v OpenOffice.org, Jak na jazyková nastavení ve Writeru, Writer: Tvoříme jídelní lístky pro školu a restauraci, Rozšírenie pre paralelné ukladanie do formátov ODF, Microsoft a PDF, Stiahnite si rozšírenie pre rýchly prístup na weby OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions, Výber správ zo sveta OpenOffice.org, Tiskněte dopisy a pozvánky pomocí hromadné korespondence, Rozšíření Quick formule: „Formule 1“ pro psaní vzorců v OpenOffice.org, Rozšírenie pre vkladanie čísla slovom, Vytvořte si jmenovku pomocí hromadné korespondence, Rozšírenie pre vkladanie dátumu a času s možnosťou používateľských nastavení.


Skúste si vytvoriť knihu v OpenOffice.org

Potrebujete vytvoriť podobnú knihu, ako je kniha Makrá v OpenOffice.org? V nasledujúcom návode si ukážeme kroky, ktoré budete musieť pri jej tvorbe urobiť.

6. září 2010, Július Pastierik

Jak na jazyková nastavení ve Writeru

Vytváření dokumentů, zvláště pak těch ve Writeru, je pochopitelně spojeno s používaným jazykem a jeho nastavením. To však nepracuje od začátku přesně tak, jak by si většina z nás představovala. Přitom se často jedná o skutečně protivné problémy spojené například s nedostačující slovní zásobou ve slovníku nebo jen špatným jazykovým nastavením. Právě tomu se budeme věnovat v tomto článku.

8. září 2010, Michal Polák

Writer: Tvoříme jídelní lístky pro školu a restauraci

Jídelní lístky jsou třeba všude tam, kde se vaří ve velkém. Najdeme je pochopitelně ve školních jídelnách, hospodách, restauracích a v mnoha dalších typech stravovacích zařízení. V dnešním článku se zaměříme právě na tvorbu jídelních lístků pomocí aplikace Writer .

15. září 2010, Michal Polák

Rozšírenie pre paralelné ukladanie do formátov ODF, Microsoft a PDF

Potrebujete paralelne ukladať dokumenty do formátov ODF (odt, ods, odp, pdg), Microsoft (doc, xls, ppt) a PDF? Nainštalujte si rozšírenie JP Paralelne ukladanie vo formáte ODF, Microsoft (doc, xls, ppt) a PDF.

17. září 2010, Július Pastierik

Stiahnite si rozšírenie pre rýchly prístup na weby OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions

Chcete mať rýchly prístup na stránky OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions priamo z prostredia OpenOffice.org? Nainštalujte si rozšírenie JP OpenOffice.cz menu.

13. září 2010, Július Pastierik

Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 35. až 36. týždeň 2010

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 28.8.2010 do 10.9.2010.

15. září 2010, redakce OpenOffice.cz

Tiskněte dopisy a pozvánky pomocí hromadné korespondence

Velmi mocným nástrojem, který nabízí Writer, je funkce hromadné korespondence. Pomocí ní lze rychle vytvářet velké množství dokumentů lišících se v několika málo údajích, jako je například jméno nebo adresa. Jedná se zejména o dopisy, pozvánky, upozornění, e-maily a vůbec všechny druhy různých zpráv.

22. září 2010, Michal Polák

Rozšíření Quick formule: „Formule 1“ pro psaní vzorců v OpenOffice.org

V tomto článku se můžete seznámit s rozšířením Quick formule pro textový editor Writer z kancelářského balíku OpenOffice.org. Po jeho nainstalování můžete ve Writeru opravdu rychle psát vzorce – bez použití editoru k tomu účelu určeného, popř. i bez myši (pokud si nastavíte pro převod textu na vzorec klávesovou zkratku).

24. září 2010, Josef Svoboda

Rozšírenie pre vkladanie čísla slovom

Potrebujete vo svojich dokumentoch v module Writer alebo v module Calc vkladať čísla slovom (slovensky alebo česky)? Nainštalujte si rozšírenie JP Prevod čísla na slovenské a české slovo, ktoré to urobí za vás.

20. září 2010, Július Pastierik

Vytvořte si jmenovku pomocí hromadné korespondence

Nedávno jsme představili základní možnosti a práci s Průvodcem hromadné korespondence. V dnešním článku se zaměříme právě na něj v souvislosti s tvorbou jmenovky nebo štítku se jménem na různé akce. Vše si ukážeme opět na praktickém příkladě. Jedná se totiž o typickou situaci, kdy máte připravit spoustu v podstatě stejných materiálů s jedním rozdílem, kterým je v tomto případě jméno.

29. září 2010, Michal Polák

Rozšírenie pre vkladanie dátumu a času s možnosťou používateľských nastavení

Chcete do dokumentov v module OpenOffice.org Writer alebo Calc vkladať aktuálny dátum a čas na jedno ťuknutie podľa svojich vlastných nastavení? Nainštalujte si najnovšiu verziu rozšírenia JP Vkladanie dátumu a času.

27. září 2010, Július Pastierik

Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 37. až 38. týždeň 2010

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 11.9.2010 do 24.9.2010.

27. září 2010, redakce OpenOffice.cz

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz