přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv

Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv

wine_logo.png

Nástroj Wine prichádza s aktualizáciou s číslom verzie 5.3, v ktorej vylepšuje kompatibilitu aplikácií a opravuje množstvo nájdených chýb.


Nová verzia nástroja Wine 5.3 bola vydaná ako jedna z mnohých na ceste ku očakávanej verzii 6.0, ktorá má byť predstavená až budúci rok. Vďaka úsiliu veľkej skupiny vývojárov sa aj v tejto aktualizácii podarilo zlepšiť kompatibilitu rôznych aplikácií, vrátane hier. Rovnako sa im podarilo opraviť niekoľko známych či novo nájdených chýb, ktoré užívatelia nahlásili.

Jednou z podstatných noviniek tejto verzie je zlepšenie funkčnosti softvérovej knižnice Ucrtbase, ktorá je súčasťou vývojového prostredia Microsoft Visual C++. Keďže ešte ostáva vyriešiť niekoľko problémov týkajúcich sa tejto knižnice, dá sa očakávať, že ďalšie vylepšenia budú predstavené v nadchádzajúcich verziách Wine. Dôležitou novinkou je tiež dokončenie prác na podpore normalizácie normy pre spracovanie textu Unicode. To zabráni prípadným chybám či stratám dát a zlepší kompatibilitu spúšťaných programov v nástroji Wine.

Veľká pozornosť bola venovaná aj opravám chýb. Vývojárom sa podarilo odstrániť chyby v používaní rôznych programov a hier. Ich kompletný zoznam je uverejnený v správe ku vydaniu Wine 5.3 na stránkach winehq.org.

Nahoru

Příspěvky

Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv
Jirka 7. 03. 2020, 11:00:00
Odpovědět  Odkaz 
Uvítal bych, kdyby ve Wine konečně nativně začaly fungovat aplikace vyžadující připojení přes USB port. Nějak se to řešilo už dávno (v rámci jakýchsi experimentálních verzí), ale standardní Wine pořád nic..

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »