přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv

CADservis

Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv

wine_logo.png

Nástroj Wine prichádza s aktualizáciou s číslom verzie 5.3, v ktorej vylepšuje kompatibilitu aplikácií a opravuje množstvo nájdených chýb.


Nová verzia nástroja Wine 5.3 bola vydaná ako jedna z mnohých na ceste ku očakávanej verzii 6.0, ktorá má byť predstavená až budúci rok. Vďaka úsiliu veľkej skupiny vývojárov sa aj v tejto aktualizácii podarilo zlepšiť kompatibilitu rôznych aplikácií, vrátane hier. Rovnako sa im podarilo opraviť niekoľko známych či novo nájdených chýb, ktoré užívatelia nahlásili.

Jednou z podstatných noviniek tejto verzie je zlepšenie funkčnosti softvérovej knižnice Ucrtbase, ktorá je súčasťou vývojového prostredia Microsoft Visual C++. Keďže ešte ostáva vyriešiť niekoľko problémov týkajúcich sa tejto knižnice, dá sa očakávať, že ďalšie vylepšenia budú predstavené v nadchádzajúcich verziách Wine. Dôležitou novinkou je tiež dokončenie prác na podpore normalizácie normy pre spracovanie textu Unicode. To zabráni prípadným chybám či stratám dát a zlepší kompatibilitu spúšťaných programov v nástroji Wine.

Veľká pozornosť bola venovaná aj opravám chýb. Vývojárom sa podarilo odstrániť chyby v používaní rôznych programov a hier. Ich kompletný zoznam je uverejnený v správe ku vydaniu Wine 5.3 na stránkach winehq.org.

Nahoru

Příspěvky

Wine 5.3 je vydané s množstvom opráv
Jirka 7. 03. 2020, 11:00:00
Odpovědět  Odkaz 
Uvítal bych, kdyby ve Wine konečně nativně začaly fungovat aplikace vyžadující připojení přes USB port. Nějak se to řešilo už dávno (v rámci jakýchsi experimentálních verzí), ale standardní Wine pořád nic..

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF